VII Niedziela Wielkanocna

Informacja pobrana z abobola.aplus.pl –  VII Niedziela Wielkanocna

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 13.05.2018 r.

Bóg zapłać za złożone ofiary na tacę na nasze parafialne remonty.

Dzisiaj przypada 101. rocznica Objawień Fatimskich. Po Mszy św. o godz. 16.00 procesja ze świecami z Figurą Matki Bożej Fatimskiej, a po niej różaniec. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej na to nabożeństwo.

Przypominamy, że nabożeństwa majowe w naszej parafii są odprawiane codziennie po Mszy św. wieczornej dla wszystkich, dla dzieci w środy o godz. 17.30 przy grocie Matki Bożej, a dla młodzieży w środy o godz. 19.30 w kościele.

14 maja – święto św. Macieja Apostoła.

16 maja – uroczystość św. Andrzeja Boboli, Prezbitera, Męczennika, Patrona Polski. W naszej parafii jest to uroczystość odpustowa. Msze św. będą odprawione o godz. 7.00, 9.15, 16.00 i 18.00. Po każdej Mszy św. będzie możliwość ucałowania Relikwii św. Andrzeja Boboli. O godz. 16.00 będzie odprawiona Msza św. składkowa i nowenna do św. Andrzeja Boboli. Już dzisiaj można zapisywać intencje na tę Mszę Świętą. Uroczystą Mszę Świętą o godz. 18.00 odprawi Ks. Abp. Senior Edward Ozorowski. Po Mszy Świętej wieczornej procesja Eucharystyczna.

W niedzielę za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się okres spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.

W najbliższą niedzielę zapraszamy dzieci klas IV na Mszę św. o godz. 11.00 z okazji rocznicy Pierwszej Komunii Świętej.

Również w najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie  rodziców i młodzieży klas VII przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

Wspólnota Małych Rycerzy Miłosierdzia Bożego zachęca do zatrzymania się przy gablocie w przedsionku kościoła oraz przeczytania i rozważenia w sercu treści umieszczonego tam zaproszenia. Zachęcamy do włączenia się do wspólnej inicjatywy w możliwy dla każdego sposób, gdyż sprawy w których się modlimy o Miłosierdzie Boże w zamawianych intencjach dotyczą każdego z nas. Przykładem może być obecna intencja za młode małżeństwa i rodziny w przezywanej od 11 do 20 maja nowennie do Ducha Św., a w każdą drugą niedzielę miesiąca we Mszy Świętej o godz. 16.00 i adoracji modlitwa za uzależnionych od wszelkich nałogów i współcierpiących z tego powodu. Zapraszamy również w lipcu i w sierpniu – o godz. 17.00 adoracja i Msza Święta o godz. 18.00.

Pielgrzymowanie Szlakiem bł. Ks. Michała Sopoćki odbędzie się 15 maja. Początek o godz. 18.00 w Katedrze.

Modlitewne czuwanie przez Uroczystością Zesłanie Ducha Świętego organizowane przez wspólnoty Archidiecezji Białostockiej odbędzie się 19 maja w Katedrze Białostockiej. Rozpoczęcie o godz. 20.00. O godz. 22.00 Msza Święta  przewodnictwem Biskupa Henryka Ciereszki.