VII Niedziela Wielkanocna – 28.05.2017r. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Informacja pobrana z wszystkichswietych.archibial.pl – VII Niedziela Wielkanocna – 28.05.2017r. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

W dniu dzisiejszym  przed kościołem zbiórka do puszek na remont ośrodka Metanoia prowadzony przez białostocką Caritas. Bóg zapłać za wszelkie ofiary .

W tygodniu wspominamy:

29 maja – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, Dziewicy.

30 maja – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Archidiecezjalnej.

31 maja – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

1 czerwca – wspomnienie św. Justyna, Męczennika.

3 czerwca – wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy.

W czwartek 1 czerwca, rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe. Zachęcamy wszystkich parafian do udziału w nabożeństwach czerwcowych, codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.W tym dniu obchodzimy również Międzynarodowy Dzień Dziecka. Zapraszamy dzieci i rodziców na Mszę św. wieczorną i nabożeństwo czerwcowe na godz. 18.00, aby modlić się w intencji naszych dzieci.

W tym tygodniu wypadają:

I czwartek miesiąca- Dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne

I piątek miesiąca –  Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 6.30 i 18.00.

I sobota miesiąca– Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP po Mszy św. o godz. 6.30 .

Następna niedziela jest I niedzielą miesiąca. Po mszy św. o godz. 7.30  rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę Kółek Różańcowych.

W najbliższą niedzielę, Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się czas spowiedzi i komunii św. wielkanocnej. Na Mszy św. o godz. 9.30 ks. Jakub Targoński  odprawi sekundycję  i udzieli prymicyjnego błogosławieństwa.

W  niedzielę, 4 czerwca, będziemy obchodzić kolejny Dzień Dziękczynienia. Przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie – Wilanowie.