VII Niedziela Wielkanocna – 2.06.2019r. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Informacja pobrana z wszystkichswietych.archibial.pl – VII Niedziela Wielkanocna – 2.06.2019r. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na nasze parafialne remonty. Taca wyniosła  6427 zł . Również dziękujemy  za wszelkie indywidualne ofiary.

W tygodniu wspominamy:

3 czerwca – wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy.

5  czerwca – wspomnienie św. Bonifacego, Biskupa i Męczennika

8 czerwca – wspomnienie św. Jadwigi Królowej

W tym tygodniu wypadają:

Pierwszy  czwartek miesiąca – dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

I piątek miesiąca –  Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 6.30 i 17.45 .

W najbliższą niedzielę, Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się czas spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.

W dniu dzisiejszym  po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na świątynię opatrzności Bożej

Zapraszamy parafian do udziału w zbiórce sprzętu elektrycznego i elektronicznego ( sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery ). Sprzęt można przynosić od 5   do 12 czerwca   i składać przy garażach obok żółtego kontenera. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Śłoniowej w Afryce  oraz pozwolą wesprzeć inne projekty misyjne prowadzone przez Kościół w Polsce i na całym świecie.

9 czerwca o godz. 9.30 swoją  sekundycję odprawi ks. Piotr Smigielski  i udzieli prymicyjnego błogosławieństwa . Zapraszamy

Zapraszamy na  nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.45. Różaniec każdego dnia przez cały miesiąc o godz. 17.15

W najbliższą niedzielę po każdej Mszy Świętej przed kościołem będzie prowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz podopiecznych białostockiej Caritas. Wszystkie zebrane środki zostaną przeznaczone na pomoc seniorom, chorym i samotnym oraz osobom ubogim i wykluczonym społecznie. Zbiórka ta jest jedną z wielu akcji towarzyszących kampanii charytatywnej Kilometry Dobra, o której więcej można przeczytać na stronie Caritas Archidiecezji Białostockiej.

Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda wraz z Radą Ruchów Katolickich Archidiecezji Białostockiej zaprasza wspólnoty, ruchy, stowarzyszenia

oraz wszystkich wiernych do uczestnictwa w modlitewnym czuwaniu w

Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, w sobotę 8 czerwca br.

Czuwanie rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 19.00 w Katedrze

Białostockiej. Od godz. 20.30 do 22.30 modlitwa wszystkich wspólnot,

ruchów i stowarzyszeń na placu przy Katedrze.

Zapraszamy na kolejną edycję Koncertu Uwielbienia *Bogu Dźwięki*, który

odbędzie się *w niedzielę, 9 czerwca br. o godz. 20.30* przed Katedrą

białostocką. Koncert wykonany na żywo ze 100 osobowym chórem oprawiony

będzie obrazem na żywo sypanym piaskiem do każdego z utworów. Wstęp wolny.

W zakrystii do nabycia nowy numer na Drogach Miłosierdzia