VI Niedziela Wielkanocna

Informacja pobrana z abobola.aplus.pl – VI Niedziela Wielkanocna

6.05.2018 r.

Dzisiaj jest I niedziela miesiąca. O godz. 8.15 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu i wspólny Różaniec prowadzony przez Wspólnotę Kółek Żywego Różańca.

8 maja – Uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski.

W tym dniu przypada dzień imienin Ks. Arcybiskupa Seniora Stanisława Szymeckiego. Polecajmy w naszych modlitwach Dostojnego Solenizanta.

13 maja – Dzień Fatimski. Po Mszy św. o godz. 18.00 rozpocznie się różaniec, a po zakończeniu procesja ze świecami z Figurą Matki Bożej Fatimskiej dookoła kościoła. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej na to nabożeństwo.

W następną niedzielę, 13 maja, Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego (od piątku 11 maja). Za udział w nowennie można zyskać odpust zupełny.

W następną niedzielę, 13 maja, dzieci z naszej parafii  przystąpią do I komunii świętej na Mszy św. o godz. 9.15 i 12.15. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz.11.00.

Za tydzień, w II niedzielę miesiąca zgodnie z naszą tradycją, ofiary składane na tacę przeznaczone będą na nasze parafialne remonty.

Dzisiaj każdej Mszy Świętej przed kościołem jest prowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz jednej z placówek białostockiej Caritas – ośrodek „Metanoia”. Wszystkie zebrane środki zostaną przeznaczone na wyposażenie budynku, w którym dzieci i młodzież uzależniona od narkotyków i środków psychoaktywnych odbywa swoją roczną terapię. Zbiórka ta jest jedną z wielu akcji towarzyszących kampanii charytatywnej Kilometry Dobra, o której więcej można przeczytać a stronie Caritas Archidiecezji Białostockiej. Za każdą ofiarę składamy serdeczne: Bóg zapłać!