V NIEDZIELA ZWYKŁA 5 lutego 2023 r.

Informacja pobrana z swkrzysztofbialystok.pl – V NIEDZIELA ZWYKŁA 5 lutego 2023 r.

1/ Dziś pierwsza niedziela miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00, adoracja Najświętszego Sakramentu, a po niej różaniec. Intencja dla KŻR – O łaskę powrotu do zdrowia osobom chorym.
2/ Bóg zapłać wspólnocie KŻR pw. św. Jana Pawła II, oraz pozostałym osobom za sprzątnięcie dekoracji świątecznych i kościoła.
3/ Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Białostockiej serdecznie zaprasza na comiesięczne spotkanie formacyjne małżeństw niesakramentalnych, które odbędzie się 9 lutego (środa). Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 18:00 w starym kościele Farnym. Następnie spotkanie formacyjno-integracyjne w sali za Katedrą.
4/ Światowy Dzień Chorego we wspomnienie NMP z Lourdes 11 lutego (sobota). Podczas Mszy św. o godz. 8.00 w kościele zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych.
5/ Spotkanie dzieci z klas III przed Pierwszą Komunią św. oraz ich rodziców, w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30.
6/ Za tydzień ofiary na tacę przeznaczone będą na Fundusz Remontowo – Budowlany Archidiecezji.
6/ Zakończyła się wizyta duszpasterska. W naszej parafii mieszka 610 rodzin, tj. 2400 osób. Wraz z ks. Henrykiem odwiedziliśmy 560 rodzin. Bóg zapłać za modlitewne spotkania, za zaufanie i życzliwe przyjęcie nas w swoich domach, oraz za ofiary złożone nam kapłanom. Na terenie naszej parafii od ostatniej wizyty, która miała miejsce przed pandemią, zamieszkało 68 nowych rodzin. Radością i młodością tej parafii są dzieci i młodzież. Z różnych przyczyn ok. 50 rodzin nie przyjęło nas w tym roku po „kolędzie”, a w tym kilka powiedziało wprost „dziękujemy”. Będziemy z cierpliwością oczekiwali na ich gest wyznania zgodny z hasłem duszpasterskim; „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Dziękujemy osobom chorym i starszym za ich wytrwałość i dar modlitwy. Bóg zapłać za troskę materialną o potrzeby kościoła. Z tych środków planowane jest na wiosnę dokończenie prac zewnętrznych budynku plebanii i na miarę możliwości finansowych przygotowanie kolejnych miejsc parkingowych. Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne Bóg zapłać i prosimy, aby Dobry Bóg Wam błogosławił i hojnie obdarzał potrzebnymi łaskami.
7/ Rodziny z naszej parafii, które chcą przyjąć kapłana z wizytą duszpasterską, a nie uczyniły tego z ważnych przyczyn, mogą to uczynić w poniedziałek i wtorek. Wcześniej prosimy o kontakt.
8/ W sobotę 18 lutego odbędzie się otwarty wykład przy katedrze na temat: „9 sposobów modlitwy św. Dominika” w ramach Dominikańskiej Szkoły Wiary w Białymstoku. Więcej informacji na plakacie na tablicy ogłoszeń.
9/ W minionym tygodniu odszedł do Pana śp. Jerzy Słomiński. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.