V Niedziela Zwykła – 4.02.2018 r.

Informacja pobrana z abobola.aplus.pl – V Niedziela Zwykła – 4.02.2018 r.

Dzisiaj jest I niedziela miesiąca. Od godz. 8.15 jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólny różaniec z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa, prowadzony przez Kółka Żywego Różańca.

• 6 lutego – wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy Męczenników.
  • 10 lutego – wspomnienie św. Scholastyki Dziewicy.

UROCZYSTA  MSZA ŚWIĘTA KU CZCI BŁ. KS. MICHAŁA SOPOĆKI, w dniu jego liturgicznego wspomnienia, będzie sprawowana  w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku w czwartek, 15 lutego br., o godz. 18.00 pod przewodnictwem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy Metropolity Białostockiego.  Tego samego dnia o godz. 10.00 Msza św. ku czci Błogosławionego będzie sprawowana również w Kaplicy Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego w Białymstoku przy ul. Poleskiej. Tej Mszy św. przewodniczyć będzie Biskup Henryk Ciereszko.

Ojcowie Jezuici i Wspólnota Życia Chrześcijańskiego zapraszają na rekolekcje ignacjańskie w „życiu codziennym” pod hasłem „Pragnę Ciebie”. Rekolekcje potrwają od 18 lutego do 18 marca br. Spotkania wspólne będą w niedzielę o godz. 14.30 w Oratorium św. Je­rze­go przy kościele św. Wojciecha w Białymstoku, ul. Warszawska 46a.

Na rekolekcje składa się niedzielne spotkanie wspólne oraz osobista, codzienna me­­dytacja nad fragmentem Pisma św., w wybranym przez rekolektanta miejscu, np. własnym domu. Uczestnicy rekolekcji mają możliwość korzystania z rozmów z kierow­nikiem duchowym w czasie ich trwania.

Informacje i zapisy na stronie internetowej www.wzchbialystok.pl.

W następną II niedzielę miesiąca, zgodnie z naszą tradycją taca będzie przeznaczona na nasze parafialne remonty.