V Niedziela Zwykła – 11.02.2018 r.

Informacja pobrana z abobola.aplus.pl – V Niedziela Zwykła – 11.02.2018 r.

Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na tacę z przeznaczeniem na zakup trzeciej partii oleju opałowego do ogrzewania naszej świątyni.

Dzisiaj obchodzimy 24 Światowy Dzień Chorego, który ustanowił św. Jan Paweł II. O godz. 9.15 zostanie odprawiona Msza św. w intencji chorych z możliwością przyjęcia sakramentu chorych dla osób będących w stanie łaski uświęcającej.

13-tego Dzień Fatimski. Od godz. 17.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu i wspólny różaniec, a po Mszy św. o godz. 18.00 procesja z Figurą Matki Bożej Fatimskiej ze świecami dokoła kościoła. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej na to Nabożeństwo.

15 lutego – wspomnienie bł. Ks. Michała Sopoćki. UROCZYSTA  MSZA ŚWIĘTA KU CZCI BŁ. KS. MICHAŁA SOPOĆKI, w dniu jego liturgicznego wspomnienia, będzie sprawowana  w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku w czwartek, 15 lutego br., o godz. 18.00 pod przewodnictwem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy Metropolity Białostockiego.  Tego samego dnia o godz. 10.00 Msza św. ku czci Błogosławionego będzie sprawowana również w Kaplicy Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego w Białymstoku przy ul. Poleskiej. Tej Mszy św. przewodniczyć będzie Biskup Henryk Ciereszko.

16, jak każdego miesiąca o godz. 18.00 Msza św. składkowa i Nowenna do św. Andrzeja Boboli, Patrona naszej parafii.

W środę, 14 lutego, rozpoczyna się Wielki Post. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i ścisły post. Poświęcenie popiołu i posypanie głów popiołem po każdej Mszy św., które będą odprawione o godz. 7.00, 9.15, 16.00 i 18.00.

Tradycyjnie za ławkami będzie wystawiony Krzyż do adoracji, aby przez ucałowanie Krzyża podziękować Panu Jezusowi za dzieło zbawienia. Przy tej okazji można złożyć dobrowolną ofiarę do skarbonki z przeznaczeniem na kwiaty do Grobu Pańskiego.

Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu, dni modlitwy o ducha pokuty (czwartek, piątek, sobota).

W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się 51. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

Przypominamy, że w Wielkim Poście nie uczestniczymy w żadnych zabawach tanecznych czy jakichkolwiek imprezach. Uszanujmy ten święty czas i nawracajmy się, zmieniając swoje dotychczasowe życie.

W Wielkim Poście „Gorzkie Żale” będą odprawiane w naszym kościele w niedziele po Mszy  św.  o godz. 9.15 oraz w środy i soboty po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.

„Droga Krzyżowa” dla dzieci w każdy piątek o godz. 17.15, dorosłych w piątki po Mszy św. po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.

Można uzyskać odpust zupełny za udział w nabożeństwach pasyjnych „Gorzkie Żale” i „Droga Krzyżowa” pod zwykłymi warunkami.

W następną niedzielę, 18 lutego, spotkanie młodzieży klas VII, przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

W następną niedzielę taca będzie przeznaczona na potrzeby Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku.