V Niedziela Zwykła –09.02.2020 r.

Informacja pobrana z wszystkichswietych.archibial.pl – V Niedziela Zwykła –09.02.2020 r.

V Niedziela Zwykła – 9.02.2020 r.
  • 11 lutego  we wtorek  – Światowy Dzień Chorego, ustanowiony przez św. Jana Pawła II. Msza św. dla chorych w naszej parafii będzie odprawiona o godz. 9.00. Prosimy, aby rodziny, wolontariusze, sąsiedzi zaopiekowali się chorymi i przywieźli do kościoła. Będzie możliwość wyspowiadania się i przyjęcia sakramentu chorych.
  • 14 lutego – święto Cyryla, Mnicha i Metodego, Biskupa, Patronów Europy.
  • W minionym tygodniu  zakończyliśmy w naszej parafii wizytę duszpasterską. W tym czasie odwiedziliśmy 1561 rodzin (4171 osób). Kolęda dla większości stanowiła rodzinne i religijne wydarzenie, odbywała się ona z wielką godnością i w należycie przygotowanym mieszkaniu. W każdym z nich razem ze zgromadzonymi domownikami zanosiliśmy modlitwę do Boga o potrzebne łaski dla członków rodziny. Serdeczne Bóg zapłać za okazaną życzliwość, otwartość, podzielenie się cierpieniami i radością, za wspólną modlitwę, za troskę o świątynię, za miłe spostrzeżenia, zainteresowanie się planami inwestycjami, za pochwały płynące w kierunku naszej parafii, cmentarza  i naszych kapłanów,  za wszelkie złożone ofiary na potrzeby kościoła, które co roku są wyższe. W sumie zebraliśmy 152 490 zł. Złożone ofiary podczas wizyty kolędowej, będą w całości wykorzystane na dokończenie dzwonnicy, wykonanie figury Pana Jezusa i groty św. Michała Archanioła. Dziękujemy również za ofiary kolędowe dla księży. Wszystkich naszych kochanych parafian zawierzamy wstawiennictwu Wszystkich Świętych.
  • Już od poniedziałku Msza św. wieczorna będzie odprawiana o godz. 18.00. Kancelaria    czynna będzie   w godz.: 8.00 -9.30 i 17.00- 17.45.
  • Od poniedziałku wznawiamy Adorację Najświętszego Sakramentu w naszej świątyni od godz. 17.00 do 21.00. Zapraszamy aby nawiedzić Pana Jezusa w tym czasie.
  • W następną III niedzielę miesiąca taca będzie przeznaczone na prace remontowe w naszym kościele.
  • W dzisiejszą niedziele o godz. 17.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
  • Są jeszcze wolne miejsca  na autokarowa pielgrzymkę do Włoch w dniach 25.04-3.05. 2020 r. Koszt 2250 zł. Program jest wywieszony w przedsionku kościoła. Zapisy w kancelarii parafialnej.
  • W najbliższy piątek na Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się o piękną miłość za wstawiennictwem Bł. Karoliny  Kózkówny i św. Walentego. Zapraszamy małżeństwa , wszystkich zakochanych a szczególnie narzeczonych ponieważ będzie możliwość  poświęcenia pierścionka zaręczynowego.
  • W najbliższą środę 12 lutego organizujemy zabawę karnawałową dla osób niepełnosprawnych od godz. 10.00 w restauracji Lipcowy Ogród przy ul. 42 – pułku, na którą serdecznie zapraszamy osoby niepełnosprawne. 18.04.2020 r. odbędzie się Jubileuszowy Konkurs Biblijny w naszej parafii. Zapisy do 29.02.2020 r. Więcej informacji na stronie internetowej.

Artykuł V Niedziela Zwykła –09.02.2020 r. pochodzi z serwisu Parafia pw. Wszystkich Świętych Białystok.