V Niedziela Wielkiego Postu – 7.04.2019 r.

Informacja pobrana z wszystkichswietych.archibial.pl – V Niedziela Wielkiego Postu – 7.04.2019 r.

Dzisiaj  rozpoczęliśmy rekolekcje Wielkopostne. Msze św. w dniu dzisiejszym w porządku niedzielnym. O godz. 16.00 Droga Krzyżowa misterium męki Pańskiej. Droga krzyżowa będzie przebiegać od plebanii do kościoła główną aleją. Rozpoczynamy przed plebanią od strony kancelarii.

W poniedziałek i wtorek o godz. 7.00, 9.30 i 18.00 .  Spowiedź podczas każdej Mszy św. W poniedziałek o godz. 19.00 nauka stanowa dla mężczyzn , wtorek o 19.00 nauka stanowa dla kobiet. Serdecznie zapraszamy.

Następna niedziela jest Niedzielą Palmową. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Uroczysta Msza św. z procesją z palmami o godz. 11.30. Gromadzimy się  przed kościołem.

Przypominamy, że w Niedzielę Palmową przynosimy tzw. „jałmużnę wielkopostną” w kopertach i składamy do koszyczka umieszczonego na stoliku za ławkami, który będzie niesiony w procesji z darami, jako dar naszego serca, aby w ten sposób pomóc najbardziej potrzebującym, starszym  i chorym.

W Niedzielę Palmową, po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego.

Za tydzień o godz. 15.00 z naszego kościoła    rozpocznie się Droga Krzyżowa , która przejdzie ulicami i  zakończy się przy kościele Zmartwychwstania Pańskiego.

Przypominamy, że w zakrystii po każdej Mszy św. i w kancelarii parafialnej w  godzinach otwarcia,  można zapisywać naszych chorych do spowiedzi i komunii św. wielkanocnej . Kapłani odwiedzą chorych w wtorek 16 kwietnia  w godz. od 10.00 i od 15.00.

Osoby, które chciałyby przynieść kwiaty do sypania na procesję rezurekcyjną prosimy o przekazanie ich panu kościelnemu.

W zakrystii do nabycia paschałki na stół wielkanocny w cenie 10 zł .

W następną niedzielę 14.04 po mszy św. o 13.. spotkanie z rodzicami młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

13.04., w sobotę  odbędzie się Diecezjalny Dzień Młodzieży. Rozpocznie się o godz. 16 Mszą św. w katedrze białostockiej., później spotkanie, poczęstunek i koncert w zespole szkół katolickich do ok. godz. 21. Spotkanie jest w ramach spotkań comiesięcznych i jest obowiązkowe dla osób przygotowujących się do bierzmowania.

Miejska Droga Krzyżowa pod przewodnictwem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy Metropolity Białostockiego odbędzie się w piątek, 12 kwietnia br. i przejdzie ulicami Białegostoku od Katedry do kościoła św. Rocha. Rozpoczęcie o godz. 19.00 przy Katedrze. Zapraszamy do uczestnictwa.