V Niedziela Wielkiego Postu 29 marzec 2020

Informacja pobrana z parafiakleosin.pl – V Niedziela Wielkiego Postu 29 marzec 2020

Cytat tygodnia:
Przez miłosierdzie Pana nie wiesz, kiedy masz umrzeć; dzień twojego końca pozostaje w ukryciu, abyś rozważał wszystkie.
[św. Augustyn]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE V Niedziela Wielkiego Postu 29 marzec 2020

• Obecna sytuacja związana z epidemią koronowirusa, wzywa nas wszystkich do szczególnej odpowiedzialności, samokontroli i ufności w Boże Miłosierdzie. Wobec tak wielkiego zagrożenia wszyscy musimy zachować szczególną roztropność. W świetle zaleceń księdza Arcybiskupa Metropolity Białostockiego na czas tego trudnego czasu, jako wierni mamy podporządkować się następującym wskazaniom:
    • Ksiądz biskup przedłuża dyspensę od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św. do dnia 19 kwietnia tego roku. Także nieobecność w celebracji Triduum Paschalnego    (Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota) nie wiąże się z zaciągnięciem grzechu. Zachęcamy do łączenia się w modlitwie ze Wspólnotą Kościoła za pośrednictwem telewizji lub Internetu.
    • Od 25 marca w każdej Mszy św. Może uczestniczyć maksymalnie do 5 osób, nie licząc osób sprawujących posługę. W sytuacji naszej dużej parafii, praktycznie oznacza to zamknięty kościół. Proszę aby dać pierwszeństwo tym, którzy zamówili intencje mszalną
    • Od 1 do 8 kwietnia, ojcowie z Parafii i Domu Zakonnego będą mieli dyżury w kancelarii parafialnej aby służyć w sakramencie pokuty.

Spowiedź będzie odbywać się w kościele, ale nie w konfesjonale lecz w ławkach, w celu zachowania maksymalnej ostrożności.
    Godziny dyżurów:

od 9 rano do 13:00
    od 14:00 do 17:00
    • Za racji epidemii nie będzie w kwietniu odwiedzin chorych, gdyby zaszła potrzeba proszę o kontakt telefoniczny, odwiedzimy najbardziej potrzebujących.
    • Bardzo dziękuje Kołu Różańcowemu św. Jana Pawła II za złożoną ofiarę na zakup nowego paschału.
    • Odwołane są wszystkie spotkania odnośnie bierzmowania i Pierwszej Komunii. Nie będzie też poświęcenia książeczek dla dzieci przygotowujących się do I Komunii.