V Niedziela Wielkiego Postu – 18.03.2018 r.

Informacja pobrana z wszystkichswietych.archibial.pl – V Niedziela Wielkiego Postu – 18.03.2018 r.

Dzisiaj  rozpoczęliśmy rekolekcje Wielkopostne. Msze św. w dniu dzisiejszym w porządku niedzielnym.  W poniedziałek i wtorek o godz. 7.00, 9.30 i 18.00 .  Spowiedź podczas każdej Mszy św.

19 marca –  Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP.

Dzisiaj przypada dzień imienin Ks. Arcybiskupa Seniora Edwarda Ozorowskiego. Polecajmy Bogu w modlitwie Dostojnego Solenizanta.

Zapraszamy młodych do wspólnego przeżycia XXXIII Światowego Dnia Młodzieży, który odbędzie się w sobotę, 24 marca br., w Zespole Szkół Katolickich przy ul. Kościelnej 3 w Białymstoku. Obchody rozpoczną się o godz. 14:00.

Miejska Droga Krzyżowa pod przewodnictwem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy Metropolity Białostockiego odbędzie się w piątek, 23 marca br. i przejdzie ulicami Białegostoku od Katedry do kościoła św. Rocha. Rozpoczęcie o godz. 19.00 przy Katedrze. Zapraszamy do uczestnictwa.

Następna niedziela jest Niedzielą Palmową. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Uroczysta Msza św. z procesją z palmami o godz. 11.30. Gromadzimy się  przed kościołem.

Przypominamy, że w Niedzielę Palmową przynosimy tzw. „jałmużnę wielkopostną” w kopertach i składamy do koszyczka umieszczonego na stoliku za ławkami, który będzie niesiony w procesji z darami, jako dar naszego serca, aby w ten sposób pomóc najbardziej potrzebującym, starszym  i chorym.

W Niedzielę Palmową, po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego.

Za tydzień o godz. 15.00 z kościoła  Zmartwychwstania Pańskiego    rozpocznie się Droga Krzyżowa , która przejdzie ulicami i  zakończy się przy naszym kościele. Serdecznie zapraszamy.

Przypominamy, że w zakrystii po każdej Mszy św. i w kancelarii parafialnej w  godzinach otwarcia,  można zapisywać naszych chorych do spowiedzi i komunii św. wielkanocnej . Kapłani odwiedzą chorych w wtorek 27 marca w godz. od 10.00 i od 15.00.

Osoby, które chciałyby przynieść kwiaty do sypania na procesję rezurekcyjną prosimy o przekazanie ich panu kościelnemu.

W zakrystii do nabycia paschałki na stół wielkanocny w cenie 10 zł .