V Niedziela Wielkanocna

Informacja pobrana z abobola.aplus.pl – V Niedziela Wielkanocna

29.04.2018 r.

We wtorek, 1 maja, rozpoczyna się miesiąc poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe będą odprawiane w naszym kościele codziennie po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Zapraszamy do udziału szczególnie dzieci.

• 1 maja – wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika, Patrona Ludzi Pracy. Modlimy się w tym dniu za ludzi pracy.
  • 2 maja – wspomnienie św. Anastazego, Biskupa i Doktora Kościoła.
  • 2 maja – Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej.
  • 3 maja – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 9.15, 11.00, 12.15 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00.
  • 4 maja – wspomnienie św. Floriana, Męczennika.

Dzisiaj wypada 39 rocznica święceń biskupich JE Arcybiskupa Seniora Edwarda Ozorowskiego. Zachęcamy do modlitwy w intencji Arcybiskupa.

Dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne w I czwartek miesiąca. Od godz. 17.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy szczególnie wspólnoty działające w naszej parafii i wszystkich wiernych, aby modlić się w intencji powołań.

Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w I piątek miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez Wspólnotę dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP w I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Apelem Jasnogórskim.

Następna niedziela jest I niedzielą miesiąca. Od godz. 8.15 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu i wspólny Różaniec prowadzony przez Kółka Żywego Różańca.

Tegoroczna XXV pielgrzymka wyruszy z  Białostockiej  Katedry  w  sobotę,   5 maja o godz. 8.00. Pragniemy wspólnie wędrując do Sanktuarium Matki Bożej w Krypnie prosić o wszelkie łaski potrzebne naszym rodzinom. Ukoronowaniem pątniczej wędrówki będzie uroczysta Msza św. celebrowana w Krypnie o godz. 18.00. Zapisy organizowane są na trasie – koszt pielgrzymki to 5 zł. Istnieje także możliwość zapisania się na autokar powrotny – w cenie 10 zł.

W przyszłą niedzielę, 6 maja, po każdej Mszy Świętej przed kościołem będzie prowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz jednej z placówek białostockiej Caritas – ośrodek „Metanoia”. Wszystkie zebrane środki zostaną przeznaczone na wyposażenie budynku, w którym dzieci i młodzież uzależniona od narkotyków i środków psychoaktywnych odbywa swoją roczną terapię. Zbiórka ta jest jedną z wielu akcji towarzyszących kampanii charytatywnej Kilometry Dobra, o której więcej można przeczytać a stronie Caritas Archidiecezji Białostockiej. Za każdą ofiarę składamy serdeczne: Bóg zapłać!