V Niedziela Wielkanocna – 19.05.2019 r.

Informacja pobrana z wszystkichswietych.archibial.pl – V Niedziela Wielkanocna – 19.05.2019 r.

W dzisiejszą niedzielę na Mszy św. o godz. 13.00 ks. Arcybiskup Edward Ozorowski udzieli sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży .

Wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych w piątek 24 maja, Msze św. jak w dzień powszedni.

W następną  niedzielę  taca będzie przeznaczone na parafialne remonty i budowy. Dobiegły  końca prace na projektem dzwonnicy i uzyskaniem pozwolenia na budowę.  Od lipca  rozpoczną się prace nad budową nowej dzwoniący przy kościele.

Zachęcamy,  do udziału w Nabożeństwach Majowych, codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.

W dniu dzisiejszym  diakon Piotr Szmigielski kończy już praktykę duszpasterska w naszej parafii. Święcenia Kapłańskie  otrzyma w katedrze białostockiej 1 czerwca o godz. 15.00, a Mszę św. prymicyjną odprawi 2 czerwca  o godz. 10.30 w kościele  Ducha św. w Białymstoku na które serdecznie zaprasza. W naszej parafii sekundycję odprawi  9 czerwca o godz. 9.30 i udzieli prymicyjnego błogosławieństwa.

W dniach 15- 16  czerwca br. organizowana jest Rowerowa Pielgrzymka do Różanegostoku. Zapisy prowadzone są  przez Internet – na stronie www.rozanostocka.pl.

Tegoroczna Pielgrzymka kobiet do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie w sobotę, 25 maja, wyjście z Katedry białostockiej o godz. 14.00, zakończenie Mszą św. w Świętej Wodzie o godz. 18.00.

Bóg zapłać  za pomoc wielu osobom w zorganizowaniu   i wsparcie zabawy majówkowej dla dzieci niepełnosprawnych . W dniu 14 maja w ogrodach restauracji Lipcowy Ogród przy ul. 42- pułku  bawiło się 250 osób .

Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Czerwińsku nad Wisłą oraz do Płocka, Żelazowej Woli i Niepokalanowa w dniach 8-9 czerwca. Koszt 160zł. Zapisy u     ks. Sławka. Spotkanie przedpielgrzymkowe odbędzie się w sobotę     25 maja o godz. 15.30 w Sali św. Stanisława Kostki w celu uiszczenia opłaty. O godz. 16.00 spotkanie Kół Żywego Różańca.