UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 4 czerwca 2017 r.

Informacja pobrana z swkrzysztofbialystok.pl – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 4 czerwca 2017 r.

1/ Dzisiaj za odmówienie hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można zyskać odpust zupełny.

2/ Jutro drugi dzień Zielonych Świąt. Święto NMP Matki Kościoła. Msza św. o godz. 18.00.

3/ Bóg zapłać za sprzątnięcie kościoła. Proszę rodziców dzieci z klas IV o sprzątnięcie świątyni w najbliższą sobotę.

4/ Dziękuję za ofiary złożone na konto naszej parafii.

5/ W archikatedrze białostockiej 10 czerwca o godz. 11. 00 odbędzie się konsekracja i ingres nowego Pasterza ks. dra Tadeusza Wojdy, który został mianowany przez papieża Franciszka Arcybiskupem Metropolitą Białostockim.

6/ Zapraszamy na Piknik Parafialny, który odbędzie się przy naszym kościele 10 czerwca (sobota). Początek o godz. 14.00.

7/ Zapraszamy osoby chętne do chóru parafialnego. Pierwsze spotkanie z panią Lilianą Czyżewską odbędzie się w przyszłą niedzielę 11 czerwca po Mszy św. o godz. 11.30.

8/ W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Przypominamy, że kończy się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

9/ Rocznica Pierwszej Komunii św. w przyszłą niedzielę o godz. 11.30. Spowiedź dzieci w piątek o godz. 17.30. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami.

10/ Zapraszamy na Wokalne Warsztaty Uwielbienia i Koncert Uwielbienia BOGU DŹWIĘKI 2017. Tegoroczna edycja Koncertu Uwielbienia odbędzie się 11 czerwca o godz. 20.30 przed białostocką Katedrą. Nowością będzie prezentacja na telebimie obrazów sypanych na żywo piaskiem do każdego z utworów. Podczas koncertu zaprezentujemy długo oczekiwaną pełnowymiarową płytę CD ze studyjnym materiałem znanym już z koncertów. Płyta nosi tytuł „Ocaliłeś mnie” i zawiera 12 autorskich utworów. Dorobkiem organizatorów jest nagrana i wydana w 2015 roku płyta CD z czterema autorskimi utworami, z których jeden – „Serca gotowe” (www.youtube.com/watch?v=eiIuIdyDyaw) wraz z teledyskiem stał się hymnem Archidiecezji Białostockiej na Światowe Dni Młodzieży 2016.

Koncert Bogu Dźwięki jest cykliczną imprezą (organizowaną w drugą niedzielę czerwca) w rocznicę pobytu na ziemi białostockiej Papieża Jana Pawła II i ustanowienia Metropolii Białostockiej. Pierwsza edycja odbyła się w 20 lecie ustanowienia Metropolii Białostockiej w 2012 roku. Koncert został bardzo dobrze odebrany przez publiczność, co skłoniło organizatorów do kontynuowania i rozwijania wydarzenia.
Koncert poprzedzają jak zwykle trzydniowe Wokalne Warsztaty Uwielbienia Bogu Dźwięki. Przygotowują chętnych uczestników do wspólnego występu na scenie pod kątem wokalnym ale i formacyjnym, by śpiew stał się autentyczną modlitwą i świadectwem wiary. Nie zabraknie więc wspólnego śpiewu, zabawy, modlitwy, konferencji i świadectw a wszystko w przyjaznej i radosnej atmosferze. Jeśli chciałbyś spędzić ten czas razem z nami i wystąpić na dużej scenie podczas koncertu dołącz do nas.
Warsztaty cieszą się coraz większym zainteresowaniem, tak że mamy zgłoszenia nie tylko z Białegostoku i najbliższych okolic, ale i z Polski.

Warsztaty odbędą się w dniach 8-11 czerwca w Kinie TON w Białymstoku. Szczegółowy program oraz zapisy na Warsztaty znajdziecie na stronie internetowej: www.BoguDzwieki.archibial.pl. Tam są też zdjęcia i filmy z poprzednich edycji oraz relacje uczestników Warsztatów i Koncertu.

Całe wydarzenie odbywa się pod kierownictwem muzycznym Piotra Kurstaka, autora tekstów i muzyki, założyciela i lidera Akademickiej Scholi Adonai przy białostockiej Katedrze. (Piotr jest także autorem projektu „Męka Pańska na gitarę, perkusję i piasek” – www.archibial.pl/pasja). Towarzyszą mu muzycy tworzący zespół instrumentalny i 35 osobowy chór stały oraz chór uczestników warsztatów.

Wydarzenie objął honorowym patronatem J. E. Ks. Abp Tadeusz Wojda, Metropolita Białostocki.

Nasze Strony internetowe:
www.BoguDzwieki.archibial.pl,
www.facebook.com/BoguDzwieki,
www.youtube.com/BoguDzwieki

 


Podziel się na:
 • Digg
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blip
 • Blogger.com
 • co-robie
 • Dodaj do ulubionych
 • Drukuj
 • email
 • Gadu-Gadu Live
 • Grono.net
 • Twitter
 • Ulubione
 • Wykop
 • Śledzik