UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 16 czerwca 2019r.

Informacja pobrana z swkrzysztofbialystok.pl – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 16 czerwca 2019r.

1/ Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Zakończenie czasu spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
2/ Dziś zbiórka do puszek na KUL i Centrum Pastoralno – Katechetyczne w Białymstoku.
3/ Bóg zapłać za sprzątnięcie kościoła paniom z KŻR pw. św. Jana Pawła II. Zapraszamy chętne osoby w przyszłą sobotę.
4/ Bóg zapłać za ofiary złożone na kościół.
5/ We wtorek 18 czerwca Mszę św. o godz.18.00 w naszym kościele będzie celebrował Ks. Bp z Nicei. Zapraszamy.
6/ Zakończenie roku szkolnego i katechetycznego w środę 19 czerwca. Zapraszam dzieci, młodzież, rodziców na Mszę św. o godz. 8.00.
7/ Uroczystość Bożego Ciała – 20 czerwca. Msza w. o godz. 800 i 10.00. Procesja Eucharystyczna po Mszy św. o godz. 10.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 11.30 i 18.00. O przygotowanie i dekorację ołtarzy proszę:
I Ołtarz /ul. św. Krzysztofa i Lodowa/ – mieszkańców Osowicz i Sielachowskich
II Ołtarz /ul. Lodowa, Końcowa/ – mieszkańców ul. Lodowej i Rzędziana
III Ołtarz /ul. Końcowa i Zawady/ – mieszkańców ul. Końcowej i ul. Sapiehy
IV Ołtarz przy krzyżu – mieszkańców ul. Zawady i ul. Radziwiłła
8/ Zapraszamy dzieci po Pierwszej Komunii św. (w albach), dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonków, młodzież i osoby dorosłe do czynnego udziału w Białej Procesji.
9/ W piątek po Bożym Ciele udzielam dyspensy od pokarmów mięsnych mieszkańcom parafii i gościom przebywającym na terenie parafii.
10/ W oktawie Uroczystości Bożego Ciała nabożeństwo czerwcowe, Nieszpory Eucharystyczne i procesja po Mszy św. o godz. 18.00. Procesja w niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00.
11/ W środę w Oktawie Bożego Ciała będzie można spróbować sił i własnoręcznie uwić wianki, które zostaną poświęcone na zakończenie oktawy.Zapraszamy.