UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 12 czerwca 2022r.

Informacja pobrana z swkrzysztofbialystok.pl – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 12 czerwca 2022r.

1/ Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Zakończenie czasu spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
2/ Jutro Procesja Fatimska z Figurą MB po Mszy św. i nabożeństwie czerwcowym o 18.00.Zapraszam do udziału dzieci, które poniosą różaniec.
3/ Dziękuję Paniom z KŻR pw. św. Małgorzaty za sprzątnięcie kościoła.
4/ Bóg zapłać za składane ofiary na utrzymanie kościoła i plebanii.
5/ Msza św. w int. dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii świętej zostanie odprawiona w Boże Ciało, o godz. 10.00. Proszę, aby dzieci w tygodniu korzystały z sakramentu pokuty przed godz. 18.00
6/ Uroczystość Bożego Ciała – 16 czerwca. Msza w. o godz. 800 i 10.00. Procesja Eucharystyczna po Mszy św. o godz. 10.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 11.30 i 18.00. O przygotowanie i dekorację ołtarzy proszę:
I Ołtarz /ul. św. Krzysztofa i Lodowa/ – mieszkańców Osowicz i Sielachowskich
II Ołtarz /ul. Lodowa, Końcowa/ – mieszkańców ul. Lodowej, Końcowej
III Ołtarz /ul. Końcowa i Zawady/ – mieszkańców ul. Końcowej i ul. Dolnej
IV Ołtarz przy krzyżu – mieszkańców ul. Zawady i ul. Chmielowej
7/ Zapraszam dzieci po Pierwszej Komunii św. (w albach), dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonków, młodzież i osoby dorosłe do czynnego udziału w Białej Procesji.
8/ W piątek po Bożym Ciele udzielam dyspensy od pokarmów mięsnych mieszkańcom parafii i gościom przebywającym na terenie parafii.
9/ W oktawie Uroczystości Bożego Ciała nabożeństwo czerwcowe, Nieszpory Eucharystyczne po Mszy św. o godz. 18.00. W sobotę o 17.30.
10/ W dniach 18-19 czerwca 2022 r. (sobota-niedziela) organizowana jest Rowerowa Pielgrzymka Różanostocka do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Do udziału w pielgrzymce zapraszamy wszystkich, którzy poprzez rowerowe pielgrzymowanie pragną uczcić Matę Bożą i wraz z Nią powierzać swoje intencje Panu Bogu. Pielgrzymka dotrze do Różanostockiego Sanktuarium w sobotę i następnego dnia powróci do Białegostoku, gdzie nastąpi jej zakończenie. Zapisy i szczegółowe informacje o pielgrzymce dostępne są na stronie – rekoakcje.pl – lub pod nr-em tel. 600 111 974.
11/ W dniach 25-26 czerwca (sobota, niedziela) organizowana jest 41 Piesza Pielgrzymka Różanostocka do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Pielgrzymi z Białegostoku wyruszają 25 czerwca (nową trasą, z noclegiem w Sokółce) ze Świętej Wody o godzinie 7:00. Pielgrzymka zakończy się w Różanymstoku 26 czerwca (niedziela) uroczystą Eucharystią o godz. 17:30 pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Białostockiego Józefa Guzdka. Do udziału zapraszamy wszystkich chętnych, jednak w sposób szczególny młodzież pragnącą podziękować Chrystusowi i Jego Matce za kończący się kolejny rok katechetyczny, szkolny i akademicki.
12/ Policja zwraca się do nas z apelem, o zachowanie czujności przed oszustami, którzy na wszelkie sposoby próbują wyłudzać pieniądze. Zachowajmy ostrożność, a o wszelkich próbach wyłudzania informujmy Policję dzwoniąc pod nr 112 po uprzednim rozłączeniu się z oszustem.