Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – święto patronalne Akcji Katolickiej

Informacja pobrana z akcja-katolicka.bialystok.opoka.org.pl – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – święto patronalne Akcji Katolickiej

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – święto patronalne Akcji Katolickiej24 listopada 2019 r.

IMG 20191124 100006Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata zgromadziła członków Akcji Katolickiej Archidiecezji Białostockiej oraz licznych gości w sali św. Kazimierza przy bazylice św. Rocha w Białymstoku. Wyjątkowym uczestnikiem uroczystości był Metropolita Białostocki Jego Ekscelencja ks. Abp Tadeusz Wojda. Przybył jak zawsze Asystent Kościelny Akcji Katolickiej Archidiecezji Białostockiej ks. prałat Tadeusz Żdanuk, Asystenci POAK oraz dzieci i młodzież – laureaci konkursu pt. „Stanisław Moniuszko – poznajmy go bliżej. W 200. rocznicę urodzin twórcy opery narodowej” i jury konkursowe z przewodniczącą panią dyrektor Zofią Zachowicz-Michałowską, a także poseł na Sejm RP pan Mieczysław Baszko – członek Akcji Katolickiej. Uroczystość rozpoczęto hymnem Akcji Katolickiej „My chcemy Boga”.