Święto Ofiarowania Pańskiego – 2.02.2020 r.

Informacja pobrana z wszystkichswietych.archibial.pl – Święto Ofiarowania Pańskiego – 2.02.2020 r.

Święto Ofiarowania Pańskiego – 2.02.2020 r.
  • Dzisiaj jest I niedziela miesiąca. Święto Ofiarowania  Pańskiego- Matki Bożej Gromnicznej. Po Mszy św. o godz. 7.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, wspólny różaniec prowadzony przez Kółka Żywego Różańca. Po Mszy św. o godz. 9.30 wspólne śpiewanie kolęd.
  • 3  lutego – wspomnienie św. Błażeja. Po Mszy św. o godz. 6.30, 7.00 i 15.00 poświęcenie świec i błogosławieństwo św. Błażeja, aby za jego wstawiennictwem wypraszać zdrowie dla gardła.
  • 5 lutego – wspomnienie św. Agaty, Dziewicy i Męczennicy.
  • 6 lutego – wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy Męczenników.
  • Dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne w I czwartek miesiąca. Zapraszamy na Mszę św. z kazaniem o godz. 15.00 i adorację Najświętszego Sakramentu. W związku z przeżywanym rokiem o Eucharystii w każdy I czwartek miesiąca w czasie homilii będziemy wyjaśniać poszczególne części Mszy św. i znaczenie słów wypowiadanych podczas Eucharystii.
  • Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w I piątek miesiąca po Mszy św. o godz. 6.30 i 15.00.
  • W następną niedzielę taca będzie przeznaczona na Fundusz Remontowo-Budowlany Archidiecezji Białostockiej.
  • W następną niedzielę o godz. 17.00 spotkanie młodzieży klas 7 i 8 przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.
  • Zapraszamy do lektury lutowego numeru „Dróg Miłosierdzia”, w którym przypominamy osobę bł. ks. Michała Sopoćki, który 15 lutego, 45 lat temu, odszedł do Pana. Zachęcamy do spojrzenia na jego świętość, na jego apostolstwo Miłosierdzia Bożego, które przynoszą obfite owoce w dzisiejszych czasach. Z okazji Światowego Dnia Życia konsekrowanego zamieszczamy artykuł pt. „Z nadzieją patrzeć w przyszłość”. Polecamy również materiał poświęcony trosce Kościoła o chorych. W stałych rubrykach polecamy m.in. teksty o konieczności modlitwy w pokusie, o granicach dających poczucie bezpieczeństwa w rodzinie, na temat rozwoju dziecka na początku edukacji szkolnej. Drogi Miłosierdzia do nabycia przed kościołem.
  • W  wtorek   4 lutego  kończymy  odwiedziny duszpasterskie w naszej parafii. Rodziny, które z jakichkolwiek powodów nie mogły przyjąć księdza po kolędzie mogą uzgodnić dodatkowe odwiedziny w tym tygodniu.
  • Jeszcze tylko  w tym tygodniu do 7 lutego,  Msza św. wieczorna  ( od poniedziałku do piątku ) odprawiana jest o godz.15.00, w sobotę o godz. 18.00  a kancelaria  czynna jest  w godz.: 8.00 – 9.30 i 15.00- 15.45.
  • Kolęda na najbliższe dwa dni :

PONIEDZIAŁEK   3.02.2020
UL. FIEDOROWICZA: 5; 6
DOMKI UL. OGRODNICZKI

WTOREK  4.02.2020
DOMKI PRYWATNE UL .DŁUGA, GROMADZKA I UL. STUDZIENNA
UL. ANTONIUK FABRYCZNY 11A

Artykuł Święto Ofiarowania Pańskiego – 2.02.2020 r. pochodzi z serwisu Parafia pw. Wszystkich Świętych Białystok.