Spotkanie Plenarne Katechetów 11.06.2022

Informacja pobrana z katecheza.archibial.pl – Spotkanie Plenarne Katechetów 11.06.2022

W sobotę 11 czerwca 2022 roku o godz. 10.00, w kościele pw. Niepokalanego Serca Maryi w Białymstoku, na dorocznym, przedwakacyjnym spotkaniu plenarnym, zgromadzili się katecheci świeccy i zakonni Archidiecezji Białostockiej.

Spotkanie rozpoczęło się wspólną modlitwą, po której ks. Bogdan Skłodowski, dyrektor Wydziału Katechetycznego, podziękował obecnym za trud całorocznej pracy. Następnie zrelacjonował przebieg Ogólnopolskiego Spotkania Dyrektorów Wydziałów Katechetycznych, które odbyło się w dniach 7-9 czerwca 2022 r. w Toruniu.

Podsumowania roku szkolnego i katechetycznego 2021/2022 dokonał z kolei ks. Leszek Jakoniuk, wicedyrektor Wydziału Katechetycznego. Wspomniał o inicjatywach podjętych przez Wydział w mijającym roku szkolnym, a wpisujących się w permanentną formację katechetów. Wymienił także konkursy i olimpiady, w których biorą udział uczniowie naszej Archidiecezji, odnosząc sukcesy także na poziomie ogólnopolskim.

Ważnym punktem spotkania były podziękowania za wieloletnią pracę dziesięciu katechetom odchodzącym na emeryturę. Elżbieta Młyńska, archidiecezjalny wizytator katechetów świeckich i zakonnych, przy każdym z katechetów odczytała przygotowaną z tej okazji laudację, a dyrektorzy Wydziału wręczyli pamiątkowy dyplom i książkę.

Gościem specjalnym spotkania była siostra Judyta Pudełko ze Zgromadzenia Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza, biblistka. Wygłosiła ona konferencję na temat Pisma Świętego w katechezie, łącząc w swoim przedłożeniu konkretne odniesienia biblijne z praktyką życia duchowego i doświadczeniem życia katechetów.

Spotkanie plenarne zwieńczyła Msza święta, którą celebrował i homilię wygłosił dyrektor Wydziału Katechetycznego. Zgromadzeni dziękowali Bogu za kończący się rok pracy katechetycznej oraz powierzali Bogu dzieło katechizacji w naszej Archidiecezji.

Pełna relacja oraz galeria zdjęć na stronie Archidiecezji: kliknij i zobacz.