SPOTKANIE KOLĘDOWE 2020

Informacja pobrana z akcja-katolicka.bialystok.opoka.org.pl – SPOTKANIE KOLĘDOWE 2020

SPOTKANIE KOLĘDOWE 2020

IMG 20200112 143731 BURST002W niedzielę Chrztu Pańskiego zamykającą okres Bożego Narodzenia Akcja Katolicka Archidiecezji Białostockiej miała już tradycyjnie spotkanie kolędowe. W roku bieżącym byliśmy gościnnie przyjmowani przez POAK w parafii pw. Św. Kazimierza Królewicza w Białymstoku. Spotkanie rozpoczęła Msza Św., którą sprawował nowy Asystent POAK gospodarzy ks. Wojciech Rogowski, homilię wygłosił Asystent kościelny Akcji Katolickiej Archidiecezji Białostockiej ks. prałat Tadeusz Żdanuk. w której odniósł się do chrzczonego dziecka. Mówił o wartości Chrztu Świętego w życiu człowieka, zachęcał do świętowania rocznic Chrztu Świętego jako narodzenia się dla Boga i Kościoła.

Druga część spotkania przebiegała w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 4 im Wiesława Kazaneckiego  w Białymstoku. Uczestnicy obejrzeli Jasełka przygotowane przez dzieci i młodzież pod kierunkiem prezes POAK Moniki Kościuszko-Czarnieckiej ze scenkami odnoszącymi się do współczesnych sytuacji życiowych o tematyce biznesu, zakupów, sytuacji na ulicy. Brzmiały też wspólnie śpiewane kolędy z pięknym instrumentalnym akompaniamentem wykonywanym przez uczniów.