SPOTKANIA SZKOLNYCH I PARAFIALNYCH ZESPOŁÓW CARITAS

Informacja pobrana z bialystok.caritas.pl – SPOTKANIA SZKOLNYCH I PARAFIALNYCH ZESPOŁÓW CARITAS

Tradycyjnie, w okresie Wielkiego Postu odbyły się spotkania Parafialnych Zespołów Caritas oraz opiekunów Szkolnych Kół Caritas i Kół Wolontariatu.

Wolontariusze Parafialnych Zespołów Caritas spotkali się w Sanktuarium w Świętej Wodzie. Uczestniczyli w Mszy Świętej i Drodze Krzyżowej, wspólny dzień zakończył poczęstunek. Spotkanie opiekunów Szkolnych Kół Caritas i Kół Wolontariatu odbyło się w Seminarium Archidiecezjalnym, w Mszy Świętej i konferencji wzięło udział 40 osób. Gościem spotkania był ks. Adam Siegieniewicz, kapelan Katolickiego Ośrodka Wychowania i Terapii Uzależnień Metanoia wygłosił konferencję na temat wierności.

Przy Caritas Archidiecezji Białostockiej działa kilkadziesiąt zespołów, w których swoim czasem dzieli się około tysiąca wolontariuszy. Cykliczne spotkania mają charakter organizacyjny, integracyjny i formacyjny.