Spektakl jasełkowy ostatniej szansy 2020

Informacja pobrana z wszystkichswietych.archibial.pl – Spektakl jasełkowy ostatniej szansy 2020

W kościele na dobre zagościł już Okres Zwykły, na co wskazuje kolor zielony i inne znaki czasu. Wielu z nas wyeksmitowało już łysiejące choinki z domów, ale w naszej parafii jeszcze bożonarodzeniowo :).

Z inicjatywy rodzin Karpiesiuk i Zalewskich po Mszy św. o godz. 9.30 i 11.30 wystawiony został ‚Spektakl jasełkowy ostatniej szansy’. Pod koniec kolejnych Eucharystii anioł i diabeł (w kościele :O) zapraszali zebranych do poświęcenia chwili czasu i pozostania na rozpoczynającym się niebawem spektaklu jasełkowym.

Znamy zapewne pana Bogusława Wołoszańskiego i jego Sensacje XX wieku, zatem i tutaj ze spokojem się odnajdziemy. Co prawda Wołoszański jakichś młodszy, program nazywa się Sensacje I wieku, ale nie sposób odmówić im podobieństw.

Walka dobra ze złem, narodziny Zbawiciela, aktywne uczestnictwo zgromadzonych, pełne spektrum instrumentów muzycznych od gitary po trójkąt. Naprawdę dużo się tego zebrało, a i kwestie, po których nie cichły salwy śmiechu na sali świadczą same za siebie :). Na koniec gromkie brawa na stojąco!

Inicjatywa ma już swoją historię, gdyż tradycja wspólnego kolędowania po domach wspomnianych wcześniej rodzin ma już 12 lat, jednakże właśnie w tym roku postanowili oni wystąpić przed szerszą publiką naszej parafii. Życzymy samych sukcesów podczas tworzenia kolejnych spektaklów, aby nigdy nie zabrakło inwencji twórczej, dzięki której radość Bożego Narodzenia niesie się w eter :)!

[See image gallery at wszystkichswietych.archibial.pl]

Artykuł Spektakl jasełkowy ostatniej szansy 2020 pochodzi z serwisu Parafia pw. Wszystkich Świętych Białystok.