RUSZYŁA AKCJA „TORNISTER PEŁEN UŚMIECHÓW”

Informacja pobrana z bialystok.caritas.pl – RUSZYŁA AKCJA „TORNISTER PEŁEN UŚMIECHÓW”

Jeszcze do połowy września można włączyć się w kolejną edycję corocznej akcji Caritas „Tornister Pełen Uśmiechów”, której celem jest wsparcie dzieci z rodzin potrzebujących. W tym roku wyprawki szkolne trafią do podopiecznych ze świetlic Caritas, mówi ks. Jerzy Sęczek – Dyrektor Caritas Archidiecezji Białostockiej:

„Tornister pełen uśmiechów, a przede wszystkim pełen przyborów szkolnych potrzebnych dzieciom w nowym roku szkolnym, kierujemy do podopiecznych naszych świetlic w Sokółce, w Supraślu i w Białymstoku, ale także pomyśleliśmy o dzieciach, którymi opiekuje się Caritas w Grodnie.”.

Aby wziąć udział w akcji wystarczy dostarczyć zakupione wcześniej przybory szkolne oraz nowe plecaki do biura Caritas Archidiecezji Białostockiej przy ul. Warszawskiej 32, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00. Do pomocy może włączyć się każdy: osoby prywatne, firmy, parafie czy grupy przyjaciół.

„Należy zaopatrzyć się w nowy plecak, a do niego włożyć najbardziej potrzebne przybory od plasteliny, poprzez kredki, mazaki, ołówki, długopisy, piórniki, linijki, bloki, zeszyty – zresztą każdy z nas był w szkole i pamięta jakich przyborów używał.” – wyjaśnia ks. Sęczek.

Oprócz zakupu przyborów, akcję można wesprzeć również dokonując wpłaty na konto białostockiej Caritas: 66 1240 5211 1111 0000 4931 3527, z dopiskiem „Tornister”. Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane na zakup wyprawek dla dzieci z rodzin potrzebujących z archidiecezji białostockiej oraz podopiecznych Caritas Diecezji Grodzieńskiej.

Akcja trwa do 15 września 2021 r.