Różaniec do Granic

Informacja pobrana z sw.teresa.bialowieza.pl – Różaniec do Granic

Różaniec do Granic

Sobota, 7 października

Kościół pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Białowieży jest jednym z kilkuset kościołów stacyjnych w Polsce, gdzie w sobotę 7 X br. zbieramy się na Mszę świętą, adorację Najświętszego Sakramentu, a następnie udajemy się do wyznaczonych miejsc modlitwy w Puszczy Białowieskiej w pobliżu granicy, aby odmówić wspólnie 4 części Różańca w intencji Polski i świata.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Zapisy na stronie internetowej:

www.rozaniecdogranic.pl

Program wydarzenia w kościele stacyjnym

pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Białowieży:

11:00 Msza Święta.

12:00 Nabożeństwo eucharystyczne – adoracja.

Po nabożeństwie – przerwa na posiłek (własny prowiant) i herbatę

13:30 Ruszamy do stref modlitwy – wolontariusze prowadzą do wyznaczonych miejsc na granicy w Puszczy Białowieskiej.

14:00 Modlitwa różańcowa. Zaczynamy o tej samej godzinie na całej granicy (oraz w kościele w Białowieży), odmawiamy wszystkie cztery części różańca.

16:00 Koniec. Jedziemy do domów, a Błogosławieństwo ogarnia cały świat!

Uwagi praktyczne:

Dojazd i powrót we własnym zakresie.

Prosimy o zabranie własnego prowiantu, właściwej odzieży i obuwia, w razie deszczowej pogody także parasolek, płaszczy przeciwdeszczowych itp., ewentualnie małe składane krzesełka.

Punkty modlitwy będą zróżnicowane pod względem odległości od kościoła i trudności:

(1) kościół w Białowieży,

(2) miejsca zadaszone, z ławkami (np.  wiaty turystyczne) w Puszczy,

(3) miejsca „survivalowe” w Puszczy, dla osób o dobrej kondycji fizycznej (bez zadaszenia i ławek), dłuższe dojście piesze.

Serdecznie zapraszamy!