Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie Rejonu Sokółka

Informacja pobrana z bialystok.oaza.pl/dk – Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie Rejonu Sokółka

824 października 2015 roku przeżywaliśmy pierwszy Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie Rejonu Sokółka. Spotkaliśmy się o 14:30 w kościele pw. Jezusa Miłosiernego w Czarnej Białostockiej. Przybyły rodziny z DK na czele z ks. Marcinem Hołodokiem – moderatorem rejonu oraz radosne grupy młodzieży oazowej ze swoimi kapłanami: ks. Marcinem Czapskim, ks. Tomaszem Owsiejko oraz młodzież z Suchowoli, która podjęła wysiłek i przyjechała ze swoim opiekunem księdzem Michałem Podbielskim. Właśnie ks. Michałowi zawdzięczamy pełne refleksji i humoru kazanie o kapitalnym Panu Bogu, który zawsze ma dla nas czas i nigdy nie powie, że boli Go głowa.

Po rozważaniu Słowa Bożego na Namiocie Spotkania, Eucharystii i owocnych, przepełnionych wzruszeniami i pięknymi świadectwami spotkaniach w grupach nastąpił czas „czegoś dla ciała”, skrzętnie sprzątaliśmy ze stołów… w związku z zagrożeniem ich uszkodzenia z powodu nadmiernego obciążenia. Była też niespodzianka – wjechał tort i jak jedna wielopokoleniowa rodzina odśpiewaliśmy „100 lat” zaskoczonemu Rafałowi, który tego dnia obchodził okrągłą czterdziestkę. Tylu gości jeszcze nigdy nie miał.

Umocnieni modlitwą i miłością rozchodziliśmy się uśmiechnięci mając w sercach zasiane ziarno Słowa Bożego. Teraz wszystko jest w rękach Ducha… Duchu Święty, prowadź.