Posiedzenie Komisji Wychowania Katolickiego KEP 20.09.2022

Informacja pobrana z katecheza.archibial.pl – Posiedzenie Komisji Wychowania Katolickiego KEP 20.09.2022

Dnia 20 września 2022 w Porszewicach odbyło się posiedzenie Komisji Wychowania Katolickiego KEP, któremu przewodniczył Biskup Wojciech Osial. W pierwszej części obrad Przewodniczący wraz z członkami i konsultorami Komisji wyrazili wdzięczność i uznanie wszystkim osobom, które angażują się w proces formacji wiary, czy to w przestrzeni szkolnej lekcji religii, czy katechezy parafialnej. Jest to priorytetowe dzieło w całej posłudze wspólnoty Kościoła. Podkreślono, że proces formacji, który dokonuje się w czasie lekcji religii i katechezy, to także troska o szeroko rozumiany rozwój człowieka. To także budowanie ludzkiej wrażliwości na dobro, prawdę i piękno.

Komisja Wychowania Katolickiego wyraziła także potrzebę wsparcia inicjatywy rządowej o wprowadzeniu obowiązkowej lekcji etyki. Wychowanie ukierunkowane na wartości jest obowiązkiem wspólnym rodziny, państwa i wspólnoty Kościoła.

Innym tematem były prace związane z opracowaniem nowego dyrektorium katechetycznego w Polsce oraz przygotowaniem dokumentu określającego posługę katechisty.

Zob. cały komunikat na stronie: https://opoka.news/komunikat-z-posiedzenia-komisji-wychowania-katolickiego-kep_37482 (dostęp: 22.09.2022).