Pomóżmy pogorzelcom

Informacja pobrana z bialystok.caritas.pl – Pomóżmy pogorzelcom

W dniu 25 listopada po godzinie 15 spalił się od instalacji elektrycznej dom trzyosobowej rodziny w miejscowości Gajowniki w gminie Choroszcz. Naprawy wymagają znacznych nakładów rzeczowych i finansowych. Caritas Archidiecezji Białostockiej i Parafialny Zespół Caritas z Choroszczy przeznaczył kwotę pięć tysięcy złotych na pomoc pogorzelcom. W okresie od 26 listopada do 4 grudnia będą zbierane ofiary dla pogorzelców. Ofiary można wpłacać w siedzibie Caritas przy ulicy Warszawskiej 32 w Białymstoku lub na konto Caritas Archidiecezji Białostockiej: 66 1240 5211 1111 0000 4931 3527 z dopiskiem pomoc pogorzelcom.

Ponadto, mieszkańcy parafii Choroszcz mogą wrzucać ofiary dla pogorzelców do czerwonej skarbony Caritas, znajdującej się z tyłu kościoła. Apelujemy również o pomoc do firm, które mogą przekazać materiały budowlane lub pomóc w odbudowie. Szczegółowych informacji udziela sołtys Gajownik P. Artur Małecki – Dobrogowski, tel.: 663 803 200.