POLSKA POD KRZYŻEM

Informacja pobrana z akcja-katolicka.bialystok.opoka.org.pl – POLSKA POD KRZYŻEM

Akcja Katolicka POD KRZYŻEM

akkrzyżAkcja Katolicka w całej Polsce jednoczy się w skupieniu modlitewnym „POLSKA POD KRZYŻEM”. które odbędzie się 14 września 2019 roku, w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, na podwłocławskim lotnisku w Kruszynie. Obecna sytuacja przynagla nas do stanięcia pod Krzyżem Zbawiciela. Mamy za co przepraszać. Chcemy błagać o ratowanie nas przed coraz bardziej rozzuchwalającym się złem. Wspólnotową modlitwą i postem błagajmy Boga za naszą Ojczyzną, polską rodziną, prośmy o uchronienie dzieci i młodzieży przed demoralizacją i o łaskę wiary wszystkim pogubionym. Ważna jest zatem nasza obecność w tym dniu czy to tam w Kruszynie, czy pod krzyżem w naszej miejscowości, parafii. Dajmy świadectwo przynależności do Chrystusa. Zadbajmy o odświętny wystrój zwłaszcza przydrożnych krzyży.

Arcybiskup Tadeusz Wojda zachęca, by w parafiach zgromadzić się na modlitwie (Msza św., Droga Krzyżowa, Koronka do Miłosierdzia Bożego, adoracja Krzyża, Różaniec część Bolesna, modlitwa przy krzyżach znajdujących się na placach i przy drogach). Nasz Metropolita prosi, by „zaprosić wszystkich ludzi chorych cierpiących, aby tego dnia łączyli się w modlitwie i swoje cierpienie ofiarowali w intencjach Kościoła, Ojczyzny i rodziny.