Poczta Miłosierdzia

Informacja pobrana z chcejezusa – Poczta Miłosierdzia

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Białostockiej serdecznie zaprasza dzieci i młodzież oraz dorosłych do włączenia się w akcję „Poczta Miłosierdzia”. Inicjatywa ta polega na napisaniu krótkiego listu do prześladowanych chrześcijan, w którym znajdą się słowa pocieszenia i solidarności. Dzieci zachęcamy, by namalowały swoje podwórko lub ojczyznę, obrazy, w których nie ma wojny, głodu, cierpienia i lęku. Listy w niezaklejonych kopertach prosimy wrzucać do skrzynki stojącej w kościele przy ołtarzu. Na kopercie zaznaczamy w jakim języku został napisany list: polskim, angielskim, francuskim, czy hiszpańskim. Na Wielkanoc nasze listy trafią do obozów dla uchodźców w Syrii, Iranie, Iraku i Nigerii.  Skrzynki „Poczta Miłosierdzia” powinny znajdować się w każdej parafii.

Wszystkie informacje na temat „Poczty Miłosierdzia” znajdują się na stronie: http://bialystok.ksm.org.pl/poczta-milosierdzia/