Papież ustanawia w Kościele posługę katechety

Informacja pobrana z katecheza.archibial.pl – Papież ustanawia w Kościele posługę katechety

„«Antiquum ministerium» czyli starożytna posługa: tak brzmi tytuł listu w formie Motu proprio, opublikowanego dzisiaj, w którym Papież ustanawia świecką posługę katechetyczną. Ta decyzja wiąże się z naglącą potrzebą ewangelizacji we współczesnym świecie. Włączenie oraz współpraca ze świeckimi w dziele przekazywania wiary poprzez katechezę wypływa z istoty ich powołania na mocy chrztu świętego i innych sakramentów pogłębiających więź ze wspólnotą uczniów Chrystusa. Franciszek podkreśla również znaczenie autentycznego spotkania z młodymi pokoleniami, a także potrzebę metodologii i kreatywnych narzędzi, które uczynią głoszenie Ewangelii spójnym z misyjną przemianą Kościoła.”

o. Krzysztof Ołdakowski SJ – Watykan

Kliknij i czytaj dalej (źródło: www.vaticannews.va, 11 maja 2021).

LIST APOSTOLSKI W FORMIE „MOTU PROPRIO” PAPIEŻA FRANCISZKA „ANTIQUUM MINISTERIUM” W KTÓRYM USTANAWIA POSŁUGĘ KATECHETY: kliknij i czytaj (źródło: www.vatican.va, 11 maja 2021).