Ostrzeżenie o oszustwach

Informacja pobrana z krolowarodzin.pl – Ostrzeżenie o oszustwach

ostrzeżenie

Drodzy parafianie, przyjaciele. Na prośbę naszych parafian, w trosce o nasze wspólne dobro i bezpieczeństwo informujemy, że w ostatnim czasie na terenie miasta Białegostoku, jak i naszego osiedla TBS i Bacieczki miały miejsca metody różnego rodzaju oszustw, a co za tym idzie kradzieży. W naszej okolicy pojawiała się w ostatnich dniach para – mężczyzna i kobieta, którzy stosowali min. takie metody jak:

• na pracowników wodociągów, w celu sprawdzenia przepływu wody w kranach – jedna osoba prosiła o nalanie wody do misek, wiader lub pokazanie kranu, druga w tym czasie kradła;
  • prośba o wpłatę dowolnej (im większa tym lepiej) kwoty pieniędzy, dzięki czemu wzrośnie kwota wypłacanych świadczeń socjalnych;
  • prośba o pożyczenie kartki i długopisu, aby zostawić wiadomość nieobecnemu sąsiadowi;
  • prośba o podanie szklanki wody.

W troskę o nasze dobro, prosimy o bycie czujnym szczególnie osoby, które posiadają lub posiadały numery stacjonarne telefonów, które były wpisane do papierowych książek telefonicznych, gdyż widniało w nich imię i nazwisko oraz numer domu lub bloku. Stąd osoby dokonujące oszustw przychodzą bardzo pewnie i szukają konkretnych osób.
Oczywiście stare metody na wnuczka i policjanta, też nadal występują, pomysłowość nie zna granic. Warto przestrzec również dzieci, aby nie mówiły wszystkim jak się nazywają, gdzie mieszkają i czy rodzice są w domu, czy może w pracy. Prosimy, abyście przekazali te informacje bliskim i sąsiadom, a nas wszystkich o czujność i sąsiedzką roztropność.
Pomóżmy w dotarciu z informacjami do jak największej liczby osób. Dziękujemy.