Olimpiada Teologii Katolickiej

Informacja pobrana z ktk.uwb.edu.pl – Olimpiada Teologii Katolickiej

03Dnia 5 marca 2015 roku pod patronatem merytorycznym Katedry Teologii Katolickiej UwB w Centrum Formacji Pastoralno-Katechetycznej  w Białymstoku miał miejsce finał diecezjalny XXV Olimpiady Teologii Katolickiej. Tegoroczny temat stanowiły sakramenty uzdrowienia i ich rola w życiu Kościoła.

Przewodniczącym jury konkursu był ks. dr hab. Andrzej Proniewski  Kierownik Katedry Teologii Katolickiej UwB. Tegoroczni laureaci etapu diecezjalnego to: Dominika Krawiel – uczennica II LO w Białymstoku, Martyna Łozińska – uczennica I LO w Białymstoku oraz Magdalena Rogucka – uczennica Zespołu Szkół Katolickich w Białymstoku. Pojadą one do Łomży gdzie w dniach 16-18 kwietnia br. odbędzie się etap ogólnopolski XXV Olimpiady Teologii Katolickiej.