Ogłoszenie duszpasterskie na czas epidemii

Informacja pobrana z parafiakleosin.pl – Ogłoszenie duszpasterskie na czas epidemii

W trosce o zdrowie wiernych w obliczu rozprzestrzeniającej się pandemii i w nawiązaniu do Zarządzenia Rady Stałej Komisji Episkopatu Polski oraz do ogłoszonych 24 marca tego roku w mediach rozporządzeń Premiera Republiki Polskiej i Ministra Zdrowia, od dnia 25 marca do 11 kwietnia 2020 roku włącznie, obowiązują następujące zalecenia:

• We mszach świętych może uczestniczyć jedynie 5 osób z rodziny, która zamówiła intencje.
    Będzie to rygorystycznie przestrzegane włącznie z niedzielami i Triduum Paschalnym.

• W naszej parafii odwołane są nabożeństwa Drogi Krzyżowej, Gorzkie Żale i inne nabożeństwa.

• Msze święte będą recytowane, o 7:00 i 18:00 w dni zwykłe, o 8:00, 10:00, 12:00 i 18:00 w niedziele, w zamówionych intencjach.

• Kościół będzie otwarty cały dzień, z zaleceniem aby nigdy nie przebywało w nim więcej niż 5 osób równocześnie.

• Jeśli chodzi o spowiedź, nasi kapłani są do dyspozycji aby wyspowiadać każdego, można się umówić telefonicznie lub w czasie otwarcia kancelarii parafialnej.
    Spowiedź będzie odbywać się w kościele, w ławkach.

o. Franciszek Martyna SVD