Ogłoszenia parafialne – 21 Niedziela Zwykła – 21 sierpnia 2016 r.

Informacja pobrana z parafiachk.bialystok.pl – Ogłoszenia parafialne – 21 Niedziela Zwykła – 21 sierpnia 2016 r.

1. Całym sercem dziękujemy dobrym Parafianom za bezinteresowną pracę przy porządkowaniu naszego kościoła i parafialnej posesji. Słowa wdzięczności kierujemy do firmy ASTWA za nieustanną życzliwość wobec naszej wspólnoty. W przyszłą sobotę, 27 sierpnia, od godz. 9.00 prace porządkowe będą kontynuowane – serdecznie prosimy o pomoc. Także w najbliższą sobotę, o godz. 19, jak tylko pozwoli pogoda, serdecznie zapraszamy na ognisko integracyjne „Pożegnanie wakacji” w ogrodzie parafialnym.

2. W sierpniu, z racji na obchodzone w tym miesiącu wielkie narodowe rocznice i nasze wady narodowe Episkopat Polski zachęca do trzeźwości.

3. Przed tygodniem ofiarą w wysokości 753,5 zł. wsparliśmy Archidiecezjalne Radio i.

4. Można już zamawiać intencje mszalne na rok 2017. Zachęcamy, by już dziś przypomnieć przyszłoroczne rocznice śmierci naszych bliskich, jubileusze małżeńskie, imieniny czy urodziny w które naszym bliskim chcielibyśmy ofiarować bezcenny dar, jakim jest sprawowana w ich intencji Eucharystia. Można to uczynić w godzinach urzędowania naszej kancelarii i po każdej Mszy św. w zakrystii.

5. Zapraszamy do włączenia się w program, dzięki któremu będą docierały do Was Kochani bezpłatne powiadomienia SMS o wydarzeniach związanych z życiem naszej wspólnoty. Ma on na celu ułatwienie komunikacji i jak najszybsze docieranie informacji. Wystarczy wysłać podpisany imieniem i nazwiskiem SMS na nr 790351333 o treści „Parafialne ogłoszenia”, bądź wpisać swój nr telefonu komórkowego oraz imię i nazwisko na kartce, którą znajdziecie na stoliku, przy wyjściu z kościoła.

6. Prace remontowe w domu parafialnym w celu dostosowania do potrzeb chrześcijańskiej formacji dzieci, młodzieży i dorosłych sal oraz wyposażenie ich w potrzebne meble i sprzęty, rozpoczną się we wrześniu. Planujemy salę konferencyjną na ok. 50 osób wyposażoną w sprzęt multimedialny, mniejszą salę spotkań, kawiarenkę z aneksem kuchennym i nowe sanitariaty. Dziękuję tym wszystkim, którzy modlitwą, ofiarą i swoim talentem zaangażowali się w ten projekt. Wciąż czekamy na Siostry i Braci, którzy w jakikolwiek sposób mogliby wesprzeć to dzieło. Na ten cel będą zbierane w przyszłą niedzielę ofiary na tacę.

7. W parafialnym sadzie obrodziły obficie aronie – zapraszamy do samodzielnych zbiorów. Wchodząc przez główną bramę krzewy aronii znajdziemy po prawej stronie.

8. 32. Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie wyruszy w sobotę 3 września br. o godz. 7.00 sprzed Białostockiej Katedry. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wyruszenia na wspólny pielgrzymkowy szlak. Zapisy przyjmowane są w zakrystii i kancelarii.

9. Decyzją Ks. Arcybiskupa Metropolity ks. Adam Iwanowicz, nasz wikariusz, z dniem 25 sierpnia 2016 r., po czterech latach pracy w naszej parafii zostanie przeniesiony do parafii św. Rafała Kalinowskiego w Białymstoku Starosielcach. Ks. Adama zastąpi ks. Wojciech Kapica dotychczasowy wikariusz w parafii św. Anny w Białymstoku i asystent kościelny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

10. Wszystkim życzymy miłego, wciąż jeszcze wakacyjnego odpoczynku, wyjeżdżającym na urlopy i wakacje „Szczęść Boże” na drogę, odpoczynek i powrót, pracującym siły.