Informacja pobrana z bialystok.tradycjakatolicka.pl – Ogłoszenia na XXIII Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego – Uroczystość Wszystkich Świętych

Wszystkich_Swietych

Radujcie się i weselcie się albowiem zapłata wasza obfita jest w niebiesiech. Mt 5,12

1 listopada 2015 r.

1. Służba Boża w tym tygodniu:
Poniedziałek – Wspomnienie wiernych zmarłych – Msza Święta – 6:00, 7:00, 8:00, 12:00, 17:00 i o 18:00 uroczysta msza śpiewana.
Wtorek – Sobota – Msza Święta – godz.: 7:00 i 18:00.

2. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

3. We czwartek comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu do północy. Okazja do spowiedzi świętej.

4. Lekcje z języka łacińskiego:
Poniedziałek – krótkie ćwiczenia po wieczornej liturgii
Piątek – godz.: 17:00 grupa początkująca; godz.: 19:15 grupa zaawansowana.

5. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania we czwartek 12 listopada o godz.: 17:00.

6. Zajęcia z fechtunku szablą we czwartek o godz.: 19:00.

7. W sobotę (7 listopada) comiesięczne spotkanie ministrantów. Początek pod katedrą o godz.: 12:00.

8. W sobotę po wieczornej liturgii spotkanie kół różańcowych kobiet.

9. W dniach 20 – 21 listopada odbędzie się X Ogólnopolska Pielgrzymka Wiernych Tradycji Łacińskiej na Jasną Górę – Tradiclaromontana2015. Organizator zapewnia wszystkim pielgrzymom przejazd autokarowy, ubezpieczenie, nocleg na Jasnej Górze w Domu Pielgrzyma oraz poczęstunek w czasie spotkania integracyjnego pielgrzymów. W programie pielgrzymki m.in. Msze Święte w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego w kaplicy Cudownego Obrazu oraz w Bazylice Jasnogórskiej, Droga Krzyżowa, tradycyjne nabożeństwa, konferencje duchowe i spotkania formacyjne. Łączny koszt pielgrzymki (transport+koszty organizacyjne) wynosi 150 zł. Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane są w zakrystii. Informacje bliższe u Pana Karola Komendy.

10. Od tego tygodnia wznawiamy sobotnie lekcje katechizmu dla dzieci o godz.: 8:30.

11. Zapraszamy do kin TON na film pt.: Zakazany Bóg. Film opowiada historię męczenników hiszpańskich z czasów wojny domowej.
Projekcja: 6 listopada (piątek) godz.: 19.00; 8 listopada (niedziela) godz.: 12.00, 15.00; 22 listopada (niedziela) godz.: 12.00 i 15.00.
Bilety w cenie 10 zł do nabycia księgarni św. Kazimierza (budynek kina TON) oraz przed rozpoczęciem projekcji.

12. Od 1 stycznia 2016 r. wchodzi w życie nowe prawo w sprawie obrotu ziemią rolną. Będą więc nowe utrudnienia i kto jest zainteresowany niech zapozna się ze szczegółami.

13. Komunia święta. Podchodzimy do balasek, od razu po odmówieniu Domine, non sum dignus. Nie zwlekamy.

14. Wczoraj urodził się Piotruś Kulbicki – pierworodny syn Pauliny i Tomasza. Szczęśliwym rodzicom składamy serdeczne gratulacje.