Ogłoszenia na Niedzielę Przewodnią

Informacja pobrana z bialystok.tradycjakatolicka.pl – Ogłoszenia na Niedzielę Przewodnią

Wyciągnij rękę twoją, a włóż w bok mój, a nie bądź niewierny, ale wierny. J 20,27

28 kwietnia 2017 r.

1. Służba Boża w tym tygodniu w następującym porządku:
Poniedziałek – Msza Święta godz.: 7:oo i 18:00. Św. Wojciecha (z 23.IV.)
Wtorek – Msza Święta godz.: 7:00, 18:00. Św. Jerzego (z 24.IV.)
Środa – Msza Święta godz.: 7:00, 18:00. Św. Józefa Robotnika Oblubieńca NMP
Czwartek – Msza Święta godz.: 7:00, 18:00.
Piątek – Msza Święta godz.: 8:00, 10:30 (suma). Uroczystość Matki Bożej Królowej Korony Polskiej
Sobota – Msza Święta godz.: 7:00, 18:00.
Niedziela – Msza Święta godz.: 8:00, 10:30 (suma).

Okazja do Spowiedzi Świętej:
– po każdej Mszy Świętej.

Nabożeństwo ku czci Matki Bożej (majowe):
– w maju po Mszy Świętej wieczornej.

2. Wczoraj Chrzest Święty przyjęła Hiacynta Zajkowska. Pierwsze dziecko Jacka i Marleny. Z serca gratulujemy, rodzicom i rodzicom chrzestnym życzymy wielu łask bożych na trudy wychowania chrześcijańskiego.

3. W poniedziałek (29 maja) po wieczornej Mszy Świętej spotkanie formacyjne kandydatów do Bierzmowania.

4. W środę jest 1 maja porządek zwykły.

5.  W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
I czwartek – po wieczornej Mszy Świętej comiesięczna adoracja wynagradzająca Najświętszego Sakramentu do północy oraz okazja do Spowiedzi Świętej.
I piątek – po Mszy Świętej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
I sobota – po wieczornej Mszy Świętej nabożeństwo majowe i różańcowe oraz spotkanie formacyjne dla kobiet.

6. W piątek (3 maja) – Uroczystość Matki Bożej Królowej Korony Polskiej. W całej Polsce niedzielny porządek Mszy Świętych. To także I piątek miesiąca.

7. W sobotę (4 maja) od 14:00 do 18:00 w ramach przygotowań do Starosielskiej majówki zapraszamy na warsztaty tradycyjnych tańców ludowych, które poprowadzi Dariusz Kryszpiniuk (zgłoszenie na maila podanego na plakacie w kruchcie).

8. W niedzielę 5 maja zapraszamy na Starosielską majówkę.
– ok. godz.: 12:30 tj. bezpośrednio po sumie odbędzie się Koncert „Cantus Paschalis” Męskiego Zespołu Śpiewaczego Schola Gregoriana Sancti Casimiri w 450 rocznicę przyłączenia Podlasia do Korony Polskiej. Nasza Schola w poszerzonym składzie zaprezentuje utwory sakralne na okres wielkanocny z czasów Unii Lubelskiej w średniowieczu i renesansie używane w liturgii.  Całość w niezwykle kunsztownych aranżacjach z wykorzystaniem instrumentów dawnych. Będzie to premiera nowego programu naszej scholi.
– o godz.: 13:30 będzie poczęstunek w ramach Pikniku Rodzinnej Akademii Społecznej
– o godz.: 14:00 w ramach Akademii Teatru nasz grupa Słudzy Jej Królewskiej Mości oraz dzieci ze Szkoły św. Kazimierza Królewicza zapraszają na sztukę pt. Odsiecz Wiedeńska
– o godz.: 15:00 będzie koncert-potańcówka do muzyki Kapeli Batereja

9. Dzisiaj gościnnie pośród nas są klerycy z Instytutu Dobrego Pasterza.
– Przemysław Kaczmarek, Polska 5 rok
– Mathias Moskva, Brazylia 5 rok
– Abner de Jezus Cortez Rodriguez, Kolumbia 2 rok
– Julian Dawid Aponte Barrero, Kolumbia 1 rok
Wszyscy studiują w międzynarodowym Seminarium Duchownym Św. Wincentego a Paulo w Courtalain we Francji.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Intencje mszalne na bieżący tydzień
29.04-05.05.2019 r.

Poniedziałek (29.04.)

7:00 – O łaskę prawdziwej wiary dla Klaudii.

18:00 – Za Julitę i Macieja Wnuków w 13 rocznicę ślubu.

Wtorek (30.04.)

7:00 – Zaj.

18:00 – O miłość dla ks. Michała.

Środa (01.05.)

7:00 – O łaskę zdrowia i opiekę MB oraz wszelkie potrzebne łaski dla Stanisława.

18:00 – W intencji Macieja.

Czwartek (02.05.)

7:00 – Zaj.

18:00 – Zaj.

Piątek (03.05.)

8:00 – Za ks. Grzegorza i ks. Michała o wszelkie potrzebne łaski.

10:30 – Zaj.

Sobota (04.05.)

7:00 – Za dusze w czyśćcu cierpiące.

18:00 – W intencji Renaty i Mariusza oraz ich dzieci w 18 rocznicę ślubu.

Niedziela (05.05.)

8:00 – Dziękczynna w 9 rocznicę urodzin Marysi.

10:30 – W intencji Wiernych Duszpasterstwa.