OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA (10.09.2017r.)

Informacja pobrana z florianbialystok.blogspot.com – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA (10.09.2017r.)


OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 (10.09.2017r.)

1.     Jutro, w poniedziałek, 11 września, przypada rocznica tragicznych zamachów w Nowym Jorku. Z powodu nienawiści 16 lat temu zginęło tylu niewinnych ludzi. Módlmy się dzisiaj o to, aby Chrystus, którego na krzyż zawiodła miłość do każdego człowieka, przyciągnął do siebie jak największe rzesze ludzi. Prośmy o prawdziwy Boży pokój w naszych rodzinach, w naszej wspólnocie parafialnej, w naszej Ojczyźnie i na całym świecie.

2.     W czwartek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Jednak po nim nadeszło zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Pamiętajmy też, że Chrystusowym krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie. Na nim podczas każdej Eucharystii Chrystus ponawia swoją paschalną Ofiarę „za życie świata”. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Jak nigdzie w Europie, zwłaszcza Zachodniej, wszędzie górują u nas krzyże. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża.

3.  W piątek, 15 września, przypada maryjne wspomnienie liturgiczne – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Matka Boża od chwili poczęcia aż po krzyż na Kalwarii jest dla nas wzorem trwania przy Chrystusie, naszym Zbawicielu, nawet poprzez tak bolesne tajemnice. Uczmy się od Niej wiary, nawet wtedy gdy dotyka nas potęga zła.

4.     W przyszłą niedzielę, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku, w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.

5.     Tego samego dnia rozpoczną się też kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców oraz Tydzień Wychowania. Będzie to również Dzień Środków Społecznego Przekazu.

6.     Młodzież klas III Gimnazjum prosimy o zapisywanie się na listę kandydatów do Bierzmowania. Zgłoszenie jest koniecznym warunkiem do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Zapisy w kancelarii w godzinach urzędowania. Pierwsze spotkanie kandydatów odbędzie się w drugą niedzielę października.

7. Dzisiaj po Mszach Świętych zapisujemy uczniów od klas IV SP na ministrantów oraz chętnych przynależenia do Scholi.

8.     W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na budowę naszego kościoła.

9.     Archiwum i Muzeum Archidiecezjalne w Białymstoku zaprasza na wernisaż wystawy Podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie – Środowiskowego Domu Samopomocy w Białymstoku „Malowane nitką…” Wernisaż odbędzie się w siedzibie AMAB przy ul. Warszawskiej 48 w dniu 13 września 2017 r. o godz. 13.00. Podopieczni Ośrodka przedstawią swoje prace wykonane w technice haftu krzyżykowego. Autorami prac są: Krystyna Banasiuk, Anna Grodzka, Edyta Maleszko, Marcin Fidler i Marek Stolik. Prace powstały pod kierunkiem Krystyny Stypułkowskiej-Dobkowskiej. Wystawę można oglądać codziennie (poniedziałek-piątek), w siedzibie Archiwum i Muzeum, we wrześniu i październiku 2017. Serdecznie zapraszamy!! Wstęp – jak zawsze – wolny.

10. W parafii wojskowej pod wezwaniem św. Jerzego w Białymstoku, przy ul. św. Jerzego 43,  rozpoczyna się cykl spotkań dla ludzi samotnych, kobiet i mężczyzn pragnących poznać drugą osobę i wstąpić w sakramentalny związek małżeński. Spotkania będą się odbywały w każdą trzecią sobotę miesiąca. Pierwsze odbędzie się 16 września br. i rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00. Chętnych zapraszamy do uczestnictwa.

11. Pielgrzymka parlamentarzystów oraz pracowników Administracji Rządowej i Samorządowej Województwa Podlaskiego do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie odbędzie się w niedzielę, 17 września br.  i przebiegać będzie według następującego porządku:  godz. 11.00 – Modlitwa różańcowa, godz. 12.00 – Msza Święta pod przewodnictwem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy Metropolity Białostockiego. Dojazd do Świętej Wody we własnym zakresie. Zapraszamy do uczestnictwa.

12.  Tegoroczna Piesza Pielgrzymka z Krzyżami do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie odbędzie się w sobotę, 16 września br. Pielgrzymka wyruszy z Katedry o godz. 11.00, a zakończy się Mszą Świętą w Świętej Wodzie o godz. 15.00. Zapraszamy do uczestnictwa.


Podziel się na:
 • Digg
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blip
 • Blogger.com
 • co-robie
 • Dodaj do ulubionych
 • Drukuj
 • email
 • Gadu-Gadu Live
 • Grono.net
 • Twitter
 • Ulubione
 • Wykop
 • Śledzik