OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXII NIEDZIELA ZWYKŁA (3.09.2017r.)

Informacja pobrana z florianbialystok.blogspot.com – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXII NIEDZIELA ZWYKŁA (3.09.2017r.)


OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 (3.09.2017r.)

1.     Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary do puszek dla ubogich rodzin z naszej parafii. W sierpniu zebrano 531zł.

2.     W pierwszych dniach września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! […] Kościół nie przestaje powtarzać: pokój jest obowiązkiem” (z orędzia na XXXVII Światowy Dzień Pokoju). Prośmy więc Chrystusa – Księcia Pokoju, aby nasze dzieci wzrastały w poczuciu bezpieczeństwa i w harmonii, a nasza Ojczyzna uniknęła okrucieństwa terroryzmu.

3.     W poniedziałek, 4 września zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli, katechetów i rodziców, na Mszę Świętą no godz. 8.00, podczas której będziemy modlić się o światło i Dary Ducha Świętego w nowym roku szkolnym i katechetycznym.

4.     W piątek, 8 września, obchodzimy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

5.     Młodzież klas III Gimnazjum prosimy o zapisywanie się na listę kandydatów do Bierzmowania. Zgłoszenie jest koniecznym warunkiem do Bierzmowania. Zapisy w kancelarii w godzinach urzędowania. Pierwsze spotkanie kandydatów odbędzie się w II niedzielę października.

6.     Wspólnota Ruchu Rodzin Nazaretańskich rozpoczyna spotkania formacyjne. Zapraszamy wszystkich członków i sympatyków, 5 września, we wtorek o godz. 16.30.

7.     Kółko Różańcowe pod wezwaniem Św. Floriana z ul. Broniewskiego 6c, złożyło ofiarę w wysokości 530 zł, na budowę Kościoła. Bóg zapłać za ten dar.

8.     Zapraszamy chętne osoby do Kół Różańcowych. Różaniec jest odmawiany w naszej kaplicy, w pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 16.30.

9.      W zakrystii można nabyć wrześniowy numer: „Drogi Miłosierdzia”.

10.  W każdą drugą niedzielę miesiąca w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku organizowany jest Dzień Skupienia Apostolstwa Miłosierdzia Bożego. W programie Koronka i Msza Święta o godz. 15.00, a następnie spotkanie formacyjne. Do uczestnictwa w Dniu Skupienia zapraszamy członków Stowarzyszenia Czcicieli Miłosierdzia Bożego oraz wszystkich, którzy pragną pogłębiać swoją wiarę czerpiąc z duchowości apostołów miłosierdzia – bł. Michała, św. Faustyny i św. Jana Pawła II.

11.   W związku z wielkimi zniszczeniami spowodowanym przez nawałnice w dniu 11 sierpnia br. w Polsce, Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zwraca się z apelem do wszystkich Polaków o dalsze wsparcie materialne osób poszkodowanych w tym zdarzeniu. Pomocy można udzielić w ramach akcji organizowanej przez Caritas Polska wysyłając SMS z hasłem WICHURA pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT lub dokonywać wpłaty na konto Caritas Polska z dopiskiem WICHURA. Bliższe informacje dotyczące sposobów pomocy można odnaleźć na stronie www.caritas.pl.

12.  XVII MIĘDZYNARODOWY MARSZ PAMIĘCI ZESŁAŃCÓW SYBIRU pod hasłem „Ojczyzna w naszych sercach i pamięci” odbędzie się w Białymstoku w piątek, 8 września br.  Rozpocznie się on o godz. 10.00 przy Pomniku Katyńskim i przejdzie ulicami miasta do kościoła pw. Ducha Świętego, gdzie o godz. 11:30 Mszę Świętą odprawi Arcybiskup Edward Ozorowski. Do udziału w Marszu i Mszy Świętej zapraszamy Sybiraków i ich rodziny, młodzież szkolną oraz wszystkich chętnych.

13.   W dniach 6-8 września tego roku na Jasnej Górze odbędzie się I Ogólnopolski Kongres Różańcowy. Rozpocznie się dnia 6 września o godz. 17.30, a zakończy się 8 września Mszą św. o godz. 11.00 na placu przed szczytem.

Sympozjum naukowe będzie się odbywało w Sali O. Kordeckiego, która ma 1200 miejsc siedzących. Organizatorzy zapraszają po 20 osób z każdej diecezji z Kół Żywego Różańca, a także poza tą liczbą przedstawicieli innych grup różańcowych istniejących w diecezji. Prosimy Księży Proboszczów o wydelegowanie z parafii ludzi najbardziej zaangażowanych w organizowaniu Kół Żywego Różańca i o zgłoszenie ich do Ks. Henryka Żukowskiego (tel. 502914153). Obowiązuje kolejność zgłoszeń. Zebrana grupa zostanie zgłoszona do sekretariatu Kongresu. Wszystkim uczestnikom zostaną przygotowane karty wstęp i program.

Dojazd do Częstochowy jest indywidualny. Polecamy pociąg bezpośredni z B-stoku do Częstochowy i z powrotem. 17 miejsc noclegowych jest zamówionych w Częstochowie u Sióstr Pasterzanek. Wyżywienie własne.

Ostatni dzień Kongresu, 8 września, jest uczczeniem 300-setnej rocznicy koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Ojcowie Paulini zapraszają wszystkich wiernych na ten dzień. Zachęcamy poszczególne parafie do organizowania pielgrzymek autokarowych  i innych w tym dniu

14.   33. Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie wyruszy w sobotę 9 września br. o godz. 7.00 sprzed Białostockiej Katedry. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wyruszenia na wspólny pielgrzymkowy szlak. Zapisy przyjmowane będą w poszczególnych parafiach naszej Archidiecezji.

Ukoronowaniem pątniczej wędrówki będzie uroczysta Msza Święta celebrowana w Krypnie o godz. 18.00 z udziałem wszystkich grup pielgrzymkowych z całej Archidiecezji.


Podziel się na:
 • Digg
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blip
 • Blogger.com
 • co-robie
 • Dodaj do ulubionych
 • Drukuj
 • email
 • Gadu-Gadu Live
 • Grono.net
 • Twitter
 • Ulubione
 • Wykop
 • Śledzik