OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XX NIEDZIELA ZWYKŁA (16.08.2015r.)

Informacja z: florianbialystok.blogspot.com – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XX NIEDZIELA ZWYKŁA (16.08.2015r.)

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

(16.08.2015r.)

1.     Dziś przypada dwudziesta niedziela w ciągu roku. W liturgii słowa rozważaliśmy temat Eucharystii. Przyjmijmy otwartym umysłem i sercem tę naukę Chrystusa o Chlebie żywym, zapewniającym nam życie wieczne.

2.     W sobotę nasze myśli i uczucia skierujemy również ku Najświętszej Maryi Pannie, którą w tym dniu będziemy wspominać jako Królową. Maryję obrał na Królową naszego narodu król Jan Kazimierz, gdy 1 IV 1656 roku złożył śluby w katedrze lwowskiej. Maryi Królowej polećmy naszą Ojczyznę i nasze rodziny, sprawę trzeźwości naszego narodu i problemy ubożejącej części społeczeństwa polskiego.

3.     Msza Święta w intencji obrońców Białegostoku, zamordowanych w sierpniu 1920 roku, odprawiona zostanie w niedzielę 23 sierpnia b.r. o godz. 17.00, przy Pomniku Ofiar Mordu Bolszewickiego przy ul. Gen. Stanisława Maczka w Białymstoku.
Mszy Świętej przewodniczyć będzie Arcybiskup Edward Ozorowski.  Zapraszamy do uczestnictwa.

4.     Trwa akcja zbiórki artykułów szkolnych zorganizowana z myślą o zbliżającym się nowym roku szkolnym. Dary można składać do kosza w kaplicy.

5.     W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·        17 VIII – św. Jacek, prezbiter, dominikanin, który założył pierwszy klasztor dominikanów w Polsce.

·        20 VIII – św. Bernard, opat cystersów w Clairvaux we Francji i doktor Kościoła.

·        21 VIII – św. Pius X, papież, który odrodził życie eucharystyczne i liturgię.