OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO (4.06.2017r.)

Informacja pobrana z florianbialystok.blogspot.com – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO (4.06.2017r.)

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

(4.06.2017r.)

1.     W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. On umacnia to, co słabe, prostuje to, co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. A my, poddając się Jego światłu i Jego ciepłu, jak uczniowie zgromadzeni wokół Maryi w Wieczerniku, możemy o tym zaświadczyć w codziennym życiu. Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy. Otwórzmy się tylko na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.

2.     Z inicjatywy metropolity warszawskiego, kard. Kazimierza Nycza, od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Święto Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Ale jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności. Po Mszach Świętych są zbierane ofiary do puszek na budowę Świątyni Opatrzności w Warszawie.

3.     W poniedziałek, 5 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze Święte w naszym Kościele o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

4.     W tym tygodniu, w czwartek, 8 czerwca, będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.

5.     W czerwcu codziennie o godz.17.30, w naszym kościele celebrujemy nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.

6.     W zakrystii można nabyć czerwcowy numer: „Drogi Miłosierdzia”.

7.     Fundacja Spe Salvi zaprasza na szóstą edycję Koncertu Uwielbienia BOGU DŹWIĘKI. Koncert odbędzie się 11 czerwca br. o godz. 20.30 przed Katedrą. Chętnych do wspólnego występu na scenie zapraszamy na Wokalne Warsztaty Uwielbienia. Informacje szczegółowe na stronie Archidiecezji i na plakatach.