OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIETEGO (20.05.2018r.)

Informacja pobrana z florianbialystok.blogspot.com – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIETEGO (20.05.2018r.)

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIETEGO

(20.05.2018r.)

1.     Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele.

2.     Dzisiaj kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Przypominamy, że zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski czas Komunii św. wielkanocnej jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z zaproszenia i przygotowani przez sakrament pokuty zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

3.     Zachęcamy także, aby radosny obchód dzisiejszej uroczystości rozszerzyć na jutro. Dnia 21 maja, w poniedziałek, czcimy Maryję jako Matkę Kościoła. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

4.     24 maja, w czwartek, przypada obchodzone od 5 lat w Polsce święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

5.     26 maja, w sobotę zapraszamy wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.

6.     Tegoroczna Pielgrzymka kobiet do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie odbędzie się w sobotę, 26 maja. Pielgrzymka wyruszy z Katedry białostockiej o godz. 14.00, a zakończy się Mszą św. w Świętej Wodzie o godz. 18.00. Zapraszamy do uczestnictwa.

7.     27 maja 2018 roku odbędzie się w Białymstoku Marsz dla życia i rodziny. Początek marszu o godz. 13.30 z placu przed kościołem św. Rocha. Zakończenie przed Teatrem Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki.

8.     Archiwum i Muzeum Archidiecezjalne w Białymstoku oraz Jan Bondaruk zapraszają na wystawę RADIO W SŁUŻBIE WOLNOŚCI. OD RUCHU OPORU DO SŁUŻB SPECJALNYCH. Wystawa czynna maj – sierpień 2018 w siedzibie Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnego w Białymstoku ul. Warszawska 48.

9.     W dniach 16-17 czerwca br. organizowana jest Rowerowa Pielgrzymka do Różanegostoku. Zapisy prowadzone są  przez internet – na stronie www.rozanostocka.pl. Liczba miejsc jest ograniczona.

10.   W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

11.    Obecnie są prowadzone prace wewnątrz budującego się Kościoła, murowane są ściany działowe oraz przygotowywany jest projekt oświetlenia Kościoła.