OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (11.03.2018r.)

Informacja pobrana z florianbialystok.blogspot.com – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (11.03.2018r.)

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

(11.03.2018r.)

1.     Dzisiaj, w czwartą niedzielę Wielkiego Postu, Pan Jezus objawia nam, że Jego przyjście na świat jest wyrazem miłości Ojca do nas, a Jego wywyższenie na krzyżu stanie się dla nas źródłem zbawienia. Mimo że zbliża się już czas pasji Chrystusa, radujemy się, że zbliża się dla nas czas odkupienia.

2.     Dzisiaj we Mszy Świętej o godz. 12.00 uczestniczą kandydaci do Bierzmowania.

3.     W Wielkim Poście gromadzimy się na nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa w piątki, a Gorzkie Żale w środy i niedziele o godz. 16.30.

4.     We wtorek, 13 marca przypada 5 rocznica wyboru papieża Franciszka. Otoczmy w tym dniu Ojca Świętego i wszystkie jego dzieła naszymi serdecznymi modlitwami.

5.     Przyjmujemy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Można je składać do skarbony przy ołtarzu.

6.     Trwa „Jałmużna Wielkopostna”, dary można składać do kosza przy ołtarzu. W przyszłą niedzielę Caritas będzie rozprowadzał świece Paschałki w cenie 10 zł.

7.     W przyszłą niedzielę w naszej parafii rozpoczną się rekolekcje wielkopostne. Będą trwały 3 dni: niedziela, poniedziałek i wtorek. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.

8.     Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na budowę naszego Kościoła.

9.     Msza Święta z okazji Imienin Księdza Arcybiskupa Seniora Edwarda Ozorowskiego będzie sprawowana w niedzielę, 18 marca br., o godz. 18.00 w Katedrze białostockiej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Najdostojniejszego Solenizanta.

10.   Duszpasterstwo Akademickie w Białymstoku zaprasza studentów, absolwentów i nauczycieli akademickich białostockich uczelni wyższych na Akademickie Rekolekcje Wielkopostne, które wzorem lat ubiegłych odbędą się w dwóch terminach i w dwóch ośrodkach:

I termin 11-12-13 marca (niedziela – poniedziałek – wtorek),  codziennie o godz. 19.30 w kościele św. Rocha w Białymstoku. Poprowadzi je ks. Mirosław Maliński, z Wrocławia. Temat rekolekcji: Zagubieni w depresji – o przyjaźni.

II termin: 18-19-20 marca (niedziela – poniedziałek – wtorek),  codziennie o godz. 19.30 w Archikatedrze białostockiej.  Poprowadzi je ks. Piotr Żelazko, z Beer Szewa w Izraelu. Temat rekolekcji: Opowieści Pustyni Negew.