OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (4.03.2018r.)

Informacja pobrana z florianbialystok.blogspot.com – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (4.03.2018r.)


OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

(4.03.2018r.)

1.                 W trzecią niedzielę Wielkiego Postu Chrystus uświadamia nam, że już najwyższy czas, by dokonać radykalnego uporządkowania naszego życia. Każdy z nas jest prawdziwą świątynią, w której mieszka Pan Bóg, i trzeba zatroszczyć się, by była ona dla Niego godnym mieszkaniem.

2.                 Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary do puszek dla ubogich rodzin z naszej parafii. W lutym zebrano 632 zł. Wydano 35 talonów po 30 zł.

3.                 W poniedziałek, 5 marca Uroczystość Św. Kazimierza Królewicza głównego patrona Białostockiej Prowincji Kościelnej.

4.                 W czwartek, 8 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet, zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencjach kobiet.

5.                 Rozważając mękę Pańską, łączymy nasze cierpienia i troski z cierpiącym Jezusem. Zapraszamy na Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale.

6.                 Przyjmujemy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, można je składać do skarbony przy ołtarzu.

7.                 W zakrystii można nabyć marcowy numer: „Drogi Miłosierdzia”.

8.                 Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na wielkopostne rekolekcje związków niesakramentalnych pt. „Kto będzie zbawiony?” 11 i 12 marca 2017 roku w dolnym kościele pw. Ducha Świętego w Białymstoku. W programie: 11 marca /niedziela/ godz. 17.00 niedzielna Eucharystia z nauką rekolekcyjną i konferencja, 12 marca /poniedziałek/ godz. 18.00 adoracja krzyża z nauką rekolekcyjną. Rekolekcje prowadzi ks. Bogusław Urban.

9.                 Rekolekcje Wielkopostne Parlamentarzystów, Pracowników Administracji Rządowej i Samorządowej oraz Prawników odbędą się w dniach 11-12- 13 marca br.,niedziela – poniedziałek – wtorek. Msza św. codziennie o godz. 19.30 w starym kościele farnym w Białymstoku. Rekolekcje pod hasłem „Panie naucz nas się modlić. Trzy medytacje o modlitwie” poprowadzi o. Andrzej Batorski z Zakonu Jezuitów. Zapraszamy do uczestnictwa.

10.            Wzorem lat ubiegłych, Papież Franciszek w tegorocznym Orędziu na Wielki Post zachęca do włączenia się w inicjatywę „24 godziny dla Pana”.  Ojciec Święty prosi, by w każdej diecezji przynajmniej jeden kościół pozostał otwarty przez 24 godziny bez przerwy, dając w ten sposób możliwość do modlitwy adoracyjnej i spowiedzi sakramentalnej. Odpowiadając na ten apel, Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki zdecydował, że takim kościołem  w naszej Archidiecezji będzie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku dolny kościół, które pozostanie otwarte od godz. 21.00 w piątek 9 marca do godz. 21.00 w sobotę 10 marca. Przez te 24 godziny będzie tam adoracja eucharystyczna  i możliwość spowiedzi sakramentalnej.

11.            Uroczystości dziękczynne za ocalenie miasta Białegostoku, w 29. rocznicę katastrofy pociągu przewożącego chlor, odbędą się w piątek 9 marca br. i przebiegać będą według następującego porządku: godz. 16.30 – rozpoczęcie przy Krzyżu w miejscu katastrofy przy ul. Poleskiej; procesja od Krzyża do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, w czasie procesji Droga Krzyżowa oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego. Godz. 18.00 – Msza Święta w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego pod przewodnictwem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy Metropolity Białostockiego. Nasze modlitwy będziemy zanosić za wstawiennictwem bł. ks. Michała Sopoćki, Patrona Miasta Białegostoku. Zapraszamy do uczestnictwa.


Podziel się na:
 • Digg
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blip
 • Blogger.com
 • co-robie
 • Dodaj do ulubionych
 • Drukuj
 • email
 • Gadu-Gadu Live
 • Grono.net
 • Twitter
 • Ulubione
 • Wykop
 • Śledzik