OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (18.02.2018r.)

Informacja pobrana z florianbialystok.blogspot.com – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (18.02.2018r.)

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

(18.02.2018r.)

1.     W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, Kościół przypomina nam prawdę, że każdy z nas jest kuszony. Pan Jezus także nie był w swoim ziemskim życiu wolny od pokus. Pokazał nam jednak, jak należy z nimi walczyć.

2.     Nabożeństwa pasyjne, w których rozważamy mękę Pańską, przygotowują nas do głębszego przeżywania tajemnicy odkupienia człowieka. Na nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w piątki o godz. 16.30, a na Gorzkie Żale w niedzielę i w środy o godz. 16.30.

3.     Za tydzień przypada niedziela Ad gentes– Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po Mszach Świętych będą zbierane ofiary do puszek na pomoc misjom.

4.     Koło Różańcowe z ul. Antoniukowskiej 3, złożyło ofiarę w wysokości 425 zł na budowę kościoła. Bóg zapłać za ten dar.

5.     22 lutego, w czwartek, obchodzimy Święto Katedry św. Piotra Apostoła. Św. Piotr był pierwszym biskupem Rzymu, papieżem, nauczycielem wiary i wiernym naśladowcą Chrystusa.

6.     Tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne dla Nauczycieli i Wychowawców odbędą się w dniach 19 – 21 lutego o godz. 19.30 w parafii św. Wojciecha w Białymstoku. Rekolekcje pt. „Duch Święty namaścił mnie i posłał, abym głosił dobrą nowinę” poprowadzi ks. Jan Bielski, wikariusz parafii Chrystusa Króla w Białymstoku.

7.     Duszpasterstwo Młodzieży Betania zaprasza do udziału w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie w styczniu 2019 roku. Wyjazd jest organizowany przy współpracy z Krajowym Biurem Światowych Dni Młodzieży. Z racji na wiele kwestii organizacyjnych osoby zainteresowane wyjazdem powinny zadeklarować swoją chęć udziału do końca lutego bieżącego roku. Wiąże się to z wpłaceniem zaliczki wysokości 3000 zł.  Całość kosztów uczestnictwa w ŚDM w Panamie to 8500 zł od osoby. Sugerowany wiek uczestników Światowych Dni Młodzieży to przedział od 18 do 35 roku życia. Uwaga: Nie będzie możliwości dopisania się na wyjazd w późniejszym terminie. Zapisy przyjmuje duszpasterz młodzieży Archidiecezji Białostockiej – Ks. Rafał Arciszewski (tel. 604557740, e-mail: xr.arciszewski@gmail.com). Więcej informacji na stronie Duszpasterstwa Młodzieży Betania oraz na plakatach.

8.     Stowarzyszenie Otwarty Dom po raz kolejny pragnie zaprosić na święta Wielkanocne polskie dzieci z domów dziecka z Litwy. W związku z tym zwraca się z prośba do rodzin i osób, które chciałby przyjąć do swoich domów czas świat gości z młodych Polaków z Litwy. Przyjazd dzieci zaplanowany jest na środę 28.03, a odjazd na środę 4.04. Chęć przyjęcia gości można zgłaszać do 19.02 drogą mailową, pisząc na adres otwartydom@gmail.com lub dzwoniąc pod numer tel. 695629678. Zebranie organizacyjne rodzin przyjmujących dzieci odbędzie się 21.02 o godz. 15.00 w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Hallera 8 (dawna Berlinga).