OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA ADWENTU (3.12.2017r.)

Informacja pobrana z florianbialystok.blogspot.com – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA ADWENTU (3.12.2017r.)


OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA ADWENTU

(3.12.2017r.)

1.     Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Adwent jest czasem radosnego oczekiwania na przyjście Pana.

2.     Dziś pierwsza niedziela miesiąca, Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary do puszek dla ubogich rodzin z naszej parafii. W listopadzie zebrano 630zł.

3.     Msze Święte wotywne o NMP zwane Roratami będą odprawiane w naszej parafii o godz. 7.00.

4.     8 grudnia, w piątek, przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte tego dnia będą odprawione o godz. 7.00, 9.00 i 17.00. Od godz. 12.00 do 13.00 odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu w Godzinie Łaski.

5.     W przyszłą niedzielę we Mszy Św. o godz. 12.00 będą brali udział kandydaci do Bierzmowania.

6.     Po Mszach Świętych w przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie.

7.     Przy wyjściu z kaplicy Caritas rozprowadza świece pod hasłem: „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na pomoc ubogim rodzinom z naszej parafii.

8.     Również przy wyjściu z kaplicy można nabywać poświęcone opłatki wigilijne. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na budowę naszego Kościoła.  W tygodniu opłatki można nabywać w kancelarii w godzinach urzędowania. Nikt nie jest upoważniony do roznoszenia opłatków po domach.

9.     W zakrystii można nabyć grudniowy numer: „Drogi Miłosierdzia”.

10.  Wykład otwarty doktora Jacka Pulikowskiego na temat „Rzecz o prawdziwej miłości” odbędzie się w 4 grudnia br.  (poniedziałek) w Auli im. Janusza Korczaka (budynek C) Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku, ul. Świerkowa 20, w godz. 8.15 – 10.00.

11.  Spotkanie z aktorem Dariuszem Kowalskim znanym z ról Jana Kózki w filmie ,,Zerwany Kłos”, czy Janusza Tracza w serialu ,,Plebania”. Spotkanie odbędzie się we  środę, 6 grudnia, o godz. 18.30,  w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym  przy ul. Kościelnej 1A.

12. Konferencję naukowa pt. „Dokończysz dzieło Faustyny”, poświęcona siostrze Helenie Majewskiej ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów, uważanej za wileńską kontynuatorkę misji s. Faustyny, odbędzie się 9 grudnia br., o godz. 10.00 w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej, ul. Kościelna 1a.  Więcej informacji na stronie internetowej Archidiecezji.

13.Białostockie Stowarzyszenie Musica Sacra Archiwum i Muzeum Archidiecezjalne w Białymstoku zapraszają na koncert z cyklu Z ARCHIWUM A Muzyka mniej znana RORATE. W programie barokowe kompozycje pełne tęsknoty i wyczekiwania (J.S. Bach, G.P. Telemann, J.D. Heinichen,  J.F. Fasch, N. Chedeville); wtorek, 05 grudnia 2017 r. godz. 18.00, sala wystawowa Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnego w Białymstoku, ul. Warszawska 48.

14.Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Stowarzyszenie Czcicieli Miłosierdzia Bożego Archidiecezji Białostockiej zapraszają na REKOLEKCJE z BŁ. MICHAŁEM – 8, 9 i 10 grudnia (piątek, sobota i niedziela) 2017 o godz. 15.00 w dolnym kościele Miłosierdzia Bożego (Pl. Bł. Michała Sopoćki 1). W programie: Koronka, Msza Święta z homilią, konferencja i adoracja.

15. Adwentowy dzień skupienia małżeństw niesakramentalnych pod hasłem „Towarzyszyć, rozeznać, integrować, to co słabe” odbędzie się dnia 10 grudnia 2017 roku o godz. 17.00 w dolnym kościele Ducha Świętego w Białymstoku (ul. Sybiraków). W programie niedzielna Eucharystia z nauką adwentową oraz adoracja Najświętszego Sakramentu. Spotkania małżeństw niesakramentalnych odbywają się w dolnym kościele Ducha Świętego w Białymstoku w każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 17.00.


Podziel się na:
 • Digg
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blip
 • Blogger.com
 • co-robie
 • Dodaj do ulubionych
 • Drukuj
 • email
 • Gadu-Gadu Live
 • Grono.net
 • Twitter
 • Ulubione
 • Wykop
 • Śledzik