OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE BOŻE NARODZENIE (25.12.2015r.)

Informacja pobrana z florianbialystok.blogspot.com – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE BOŻE NARODZENIE (25.12.2015r.)

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

BOŻE NARODZENIE

(25.12.2015r.)

1.     Święty Jan Ewangelista zapisał: „Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami”. Dziś w uroczysty sposób świętujemy tajemnicę przyjścia Boga na świat – tajemnicę Jego wcielenia, które jest początkiem naszego zbawienia. Pamiętajmy, że to Pan Jezus jest miłosiernym obliczem Boga Ojca, o czym przypomina nam trwający w Kościele Rok Miłosierdzia.

2.     Pozwólmy zatem, aby Pan Bóg ze swoją miłością rodził się nieustannie w naszych sercach, przemieniał je, a nam błogosławił i udzielał wszelkich potrzebnych darów.

3. Dziś, w dzień Bożego Narodzenia, z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4.     Jutro drugi dzień świąt. Święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Święte  jak w każdą niedzielę. Naszą materialną ofiarą wesprzemy katolickie uczelnie w naszej Ojczyźnie.

5.     W najbliższą niedzielę przypada święto Świętej Rodziny z Nazaretu. Będziemy się modlić za wszystkie rodziny naszej parafii.

6.     Informujemy, że duszpasterskie odwiedziny kolędowe rozpoczniemy od poniedziałku, 28 grudnia 2015. Porządek kolędy podamy w najbliższą niedzielę.

7.     Składamy podziękowanie naszym parafianom, którzy pomogli w pracy przy żłóbku a naszym niezawodnym paniom za sprzątanie kaplicy.

8.     Całej wspólnocie parafialnej i tym, którzy z nami przeżywają te radosne święta, składamy najlepsze życzenia pięknych i błogosławionych świąt Narodzenia Pańskiego.