Ogłoszenia Duszpasterskie 20171001

Informacja pobrana z zmartwychwstania.pl – Ogłoszenia Duszpasterskie 20171001

Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)

Dzisiaj 26 niedziela zwykła.

Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 9.30 Ks. Marcin poświęci Różańce uczniom klas trzecich szkół podstawowych. Po tej Mszy św. Ks. Michał wygłosi w dolnym kościele krótką konferencję rodzicom tych dzieci na temat: Znaczenie Dekalogu w naszym życiu.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 Ks. Marcin odprawi Różaniec przed
Najświętszym Sakramentem dla Kół Żywego Różańca i wszystkich chętnych. Zapraszamy.

W dzisiejszą niedzielę Ks. Michał przeprowadzi katechezę chrzcielną dla rodziców i chrzestnych w naszym kościele o godz. 17.00. Zapraszamy.

Od dzisiaj różańcowe październikowe nabożeństwo w naszym kościele codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy do udziału dzieci, młodzież i dorosłych lub do tej modlitwy w gronie rodziny, jeżeli nie możemy być w kościele.

Wspomnienie św. Aniołów Stróżów (2.10).

Wspomnienie św. Franciszka z Asyżu (4.10).

Wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, Dziewicy (5.10).

Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej (7.10).

Dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne w pierwszy czwartek miesiąca. Nabożeństwo po Mszy św. o godz. 18.00.

Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w pierwszy piątek miesiąca po Mszy św. o godz. 7.30. Spowiadamy podczas Mszy św. porannych oraz od godz. 17.00.

Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7.30. Następnie w dolnym kościele spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja. Zapraszamy.

Młodzieżowa schola parafialna rozpoczyna dzisiaj posługę. Wszystkich, którzy pragną dołączyć do scholi, zapraszamy na próbę w każdą niedzielę o godz. 11.00 w kancelarii parafialnej. Opiekunem duchowym scholi jest Ks. Wojciech, a odpowiedzialny za scholę – Mateusz Borowski.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia sztuki teatralnej: Objawienia fatimskie, autorstwa Ks. Tadeusza Rutkowskiego (pracował u nas przez rok), która będzie wystawiana w kinie Ton w dniach: 8, 10, 11 i 15 października 2017. Sztuka została przygotowana przez dzieci ze Szkolnego Koła Teatralnego Szkoły Podstawowej nr 16 w Białymstoku. Szczegółowe informacje na plakatach.

Dzisiaj, kolejny już raz, panie z Koła Przyjaciół Radia Maryja z naszej parafii zbierają podpisy w przedsionku kościoła w sprawie poparcia projektu ustawy: Zatrzymaj aborcję. Chodzi o to, aby nie zabijano w łonach matek chorych dzieci lub podejrzanych o chorobę. Możemy ten podpis złożyć także w zakrystii. Bardzo proszę, aby to też uczyniono w parafialnych grupach formacyjnych, również poza kościołem.

W sobotę (7.10.2017) odbędzie się autokarowa pielgrzymka z naszej parafii Kół Żywego Różańca i wszystkich chętnych do Różanegostoku. Wyjazd spod kościoła pw. Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 8.00, początek spotkania w Różanymstoku o godz. 10.00, planowany powrót o godz. 17.00. Pielgrzymce przewodniczy Ks. Proboszcz. W sobotę (7.10) weźmy udział w dziele modlitewnym: Różaniec do granic w intencji: Ratuj różańcem Polskę i świat. Jeżeli nie możemy brać udziału w wyznaczonych kościołach: Sokółka (św. Antoniego), Krynki, Dąbrowa
Białostocka, Michałowo, Suchowola i Białowieża, odmówmy różaniec w swoim kościele lub w domu.

Dziękuję za ofiary złożone na tacę na wymianę urządzenia sterującego dzwonami. Była to kwota: 5538,50 zł. Przedstawiciel firmy uznał, że nie mają oni nowego urządzenia, ale że naprawią obecny sprzęt (został ona zabrany). Będzie to z pewnością taniej niż 3800 zł. Pozostałe pieniądze przeznaczymy na wydatki parafialne, między innymi na opłatę za energię elektryczną.
Na dzisiejszą niedzielę przeznaczona jest ofiara do puszek na Caritas parafialną. Przeznaczmy ją dzisiaj na pomoc poszkodowanym w wojnie chrześcijanom z Aleppo w Syrii. W następną niedzielę ofiary na tace – na naszą plebanię.

W sobotę (14.10) jedziemy autokarem do Kopiska: ministranci i oaza. Tam pomodlimy się do św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży oraz weźmiemy udział w ognisku. Wyjazd gratis.

Różańcowa papieska intencja ewangelizacyjna na październik 2017: Za
wszystkich pracujących, aby mieli zapewniony szacunek i ochronę swoich
praw, a bezrobotnym była dana możliwość przyczynienia się do budowania
dobra wspólnego.

W następną niedzielę Msza św. o godz. 9.30 z błogosławieństwem naszych zwierząt domowych. Zapraszamy
Od następnej niedzieli zapisujemy na wypominki – modlitwy za zmarłych

Dzisiaj rozpoczynają
się w Białymstoku XXXV Dni Kultury Chrześcijańskiej zorganizowane przez
Klub Inteligencji Katolickiej na temat: Kościół w polityce, polityka w
Kościele. Podczas tych Dni spotkanie między innymi z Panem wicepremierem
Jarosławem Gowinem, Panią minister Elżbietą Rafalską, prof. Andrzejem
Zybertowiczem, Bp. Antonim Dydyczem i posłem Jackiem Żalkiem.
Zapraszamy. Weźmy ulotki tych Dni.

Komunikat dla mieszkańców Białegostoku: Podlaski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia informuje, że w związku z wprowadzeniem tzw. sieci szpitali od 1 października 2017 r. zmienia się organizacja nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. W razie nagłego zachorowania codziennie po godz. 18.00 oraz w soboty, niedziele i święta pacjenci powinni szukać pomocy medycznej w Szpitalu Wojewódzkim przy ul. Skłodowskiej 26 (wejście za budynkiem administracji) i w Szpitalu Miejskim przy ul. Sienkiewicza 79. Szczegóły na plakatach.

Nasza parafianka Pani Anna poszukuje niani do odprowadzania dziecka (czteroletniej Agnieszki, mieszkanie blisko naszego kościoła) do przedszkola (na ok. 2 godz. dziennie) oraz w przypadku choroby dziecka – do opieki całodziennej. Kontakt telefoniczny: 604 609 975.

Przewodniczący Archidiecezjalnej Komisji Sztuki Ks. prof. Jan Nieciecki na ostatnim spotkaniu zatwierdził ostateczną wersję projektu naszych stylizowanych ławek w kościele. Wybrany został projekt udany i piękny – utrzymany w duchu baroku, nawiązujący do ornamentów wnętrzna naszego kościoła i w związku z tym godny realizacji. Projekt ławek do realizacji został wybrany spośród kilku wersji projektowych jakie przez ostanie miesiące przygotowywał, rozwijał i przedstawiał do zaopiniowania nasz parafianin Pan architekt Bogdan Wasilewski, który będzie też nadzorował realizację wybranego projektu. Szczegóły podamy nieco później.

Trwają prace wykończeniowe wewnątrz budynku plebanii. Serdecznie dziękuję Panom: Bogdanowi Wasilewskiemu, Franciszkowi Gawinie, Mirosławowi Arciszewskiemu oraz – Januszowi i Tomaszowi (prosili, aby nie podawać ich nazwisk) za rozładowanie i wniesienie na plebanię materiałów budowlanych w piątek (29.09). Każdy z Panów wykonał po 30 „kursów” od samochodu na plebanię wnosząc materiały budowlana na piętro plebanii. Były to głównie paczki paneli podłogowych, glazury, terakoty itp.

Jutro w poniedziałek (2.10) w godzinach rannych już od 7.00 chcielibyśmy załadować do podstawionego kontenera śmieci i odpady budowlane z robót wykończeniowych prowadzonych na plebanii. W związku z tym serdecznie prosimy 4-5 Panów do pomocy w tym pracach porządkowych, które z pewnością nie zajmą więcej jak około pół godziny.

Uwaga: Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)

Podziel się na:
 • Digg
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blip
 • Blogger.com
 • co-robie
 • Dodaj do ulubionych
 • Drukuj
 • email
 • Gadu-Gadu Live
 • Grono.net
 • Twitter
 • Ulubione
 • Wykop
 • Śledzik