Ogłoszenia Duszpasterskie 20170827

Informacja pobrana z zmartwychwstania.pl – Ogłoszenia Duszpasterskie 20170827

Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)

Dzisiaj 21 niedziela zwykła.

Dzisiaj w dolnym kościele po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Pań Zelatorek KŻR z Nadzelatorką Pania Maria i Księdzem Proboszczem. Zapraszamy.

Dzisiaj w dolnym kościele o godz. 16.00 spotkanie pielgrzymów do krajów skandynawskich i wszystkich chętnych z Ks. Wojciechem. Podczas spotkania prezentacja multimedialna.

Od 1 września w naszym kościele Msze św. w dni powszednie o godz. 6.30, 7.00, 7.30 i 18.00. W niedziele od września powraca Msza św. o godz. 12.30.

1 września Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia ustanowiony przez Ojca Świętego Franciszka. Celebracja święta stworzenia pozwala lepiej zrozumieć i odczuć, ze świat przyrody jest własnością Boga i stworzeniem Bożym. Uczy mądrości życia oraz radości przyjmowania go z miłością i wdzięcznością jako daru Boga (o.prof. Wacław Hryniewicz OM3).
4.2

4.3
4.4

W piątek, 1 września 2017 r. przypadnie 78 rocznica wybuchu II wojny światowej. W naszym kościele uroczysta Msza św. o godz. 17.00 pod przewodnictwem Ks. Infułata Adama Krasińskiego. Homilię wygłosi Ks. Piotr Kobeszko z Caritas Archidiecezji Białostockiej. Tradycyjnie zorganizujemy poczęstunek w namiocie harcerskim przed kościołem z grochówką, bigosem i dodatkami (w tym roku wszystko postne). Prosimy nasze Panie o pomoc. Potrzebnych będzie 15 blach ciasta na deser. Już dzisiaj naszych Parafian i wszystkich Gości zapraszamy serdecznie na tę patriotyczną uroczystość. Niech będą też dzieci i młodzież.

W tym roku oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego wyjątkowo ustalolono na 4 września, czyli w poniedziałek.
W związku z tym w naszym kościele 4 września (poniedziałek) odbędzie
się Msza św. o godz. 8.15 na rozpoczęcie roku szkolnego i
katechetycznego. Zapraszamy.

Wspomnienie św. Augustyna, Biskupa i Doktora Kościoła (28.08).

Wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela (29.08).

Wspomnienie bł. Bronisławy, Dziewicy (1.09).

Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w pierwszy piątek miesiąca po Mszy św. o godz. 7.30. Spowiadamy podczas Mszy św. porannych i od godz. 17.00.

Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7.30, następnie spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja i wszystkich chętnych w dolnym kościele.

W pierwszą niedzielę września, poniedziałek i wtorek (5, 4 i 5 września 2017 r.) w naszym kościele Czterdziestogodzinne nabożeństwo, któremu będzie przewodniczył Ks. prof. dr hab. Radosław Kimsza, proboszcz parafii Chrystusa Króla w Białymstoku.. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym pięknym eucharystycznym nabożeństwie. Program nabożeństwa w przedsionku kościoła i na stronie internetowej parafii. Zachęcamy dzieci i młodzież do odbycia spowiedzi z okazji początku roku szkolnego. Będą księża z pomocą w konfesjonale. Ofiary składane na tacę w następną niedzielę na Kurię Metropolitalna Białostocką.

Bardzo dziękuję Panom za rozładowanie we środę (23.08) materiałów budowlanych i wniesienie ich do budynku plebanii: Bogdanowi Wasilewskiemu,

Zdzisławowi Łubie, Franciszkowi Gawinie, Maciejowi Kuźminowowi, Piotrowi Gosiewskiemu, Piotrkowi Dąbrowskiemu i jeszcze innym Panom.

Wczoraj rozpoczął pracę w naszej parafii Ks. mgr lic. Marcin Wasilewski. Przybył do nas z parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Białymstoku. Ks. Marcin rozpoczął 13 rok swojego kapłaństwa, ma skończone studia doktoranckie, jest kapelanem rezerwy Marynarki Wojennej, ma młodszego brata ks. Piotra. Życzymy Mu, aby dobrze czuł się w naszej parafii i dalej pięknie, gorliwie pracował.

Zakończyliśmy udział w pięknej akcji Tornister pełen uśmiechu. Mamy 40 tornistrów. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom, także Ks. Wojciechowi. Osoby potrzebujące mogą te tornistry odbierać dzisiaj w zakrystii po każdej Mszy św.

Różańcowa papieska intencja ewangelizacyjna na wrzesień 2017: Za
ewangelizację: za nasze parafie, aby ożywione duchem misyjnym były miejscami przekazywania wiary i dawania świadectwa miłosierdzia.

Uwaga: Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)

Podziel się na:
 • Digg
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blip
 • Blogger.com
 • co-robie
 • Dodaj do ulubionych
 • Drukuj
 • email
 • Gadu-Gadu Live
 • Grono.net
 • Twitter
 • Ulubione
 • Wykop
 • Śledzik