Ogłoszenia Duszpasterskie 20170625

Informacja pobrana z zmartwychwstania.pl – Ogłoszenia Duszpasterskie 20170625

Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)

Dzisiaj 12 niedziela zwykła.

Od następnej niedzieli (2.07) w miesiącu lipcu i sierpniu w naszym kościele nie będzie Mszy św. o godz. 12.30, a tylko o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00.
Natomiast w lipcu i sierpniu Msze św. w dni powszednie o godz. 6.30 i 18.00.

Wspomnienie św. Ireneusza, Biskupa i Męczennika (28.06).

We czwartek (29.06) uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W naszym kościele Msze św. o godz. 6.30, 10.00, 16.30 i 18.00. Zapraszamy. Taca na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Kancelaria nieczynna.

Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP w pierwszą sobotę miesiąca lipca po Mszy św. o godz. 6.30, następnie spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja w dolnym kościele wraz z katechezą.

Nasza parafianka Pani Monika Buziuk wystarała sie w Leroy Merlin dofinansowanie na wykończenie największej sali na spotkania parafialne w przyziemiu plebanii. Otrzymamy gres na posadzkę, materiały do szpachlowania i malowania sufitu i ścian oraz materiał oświetleniowy. Bardzo dziękujemy Pani Monice. Trwaj a prace wykończeniowe wewnątrz budynku.

Przyszły wykonawca ławek w naszym kościele wycenił ich koszt. Jedna ławka dębowa o długości trzech metrów będzie kosztowała około 2000 zł. Nie jest to zbyt duża kwota, gdyż jeden z wykonawców życzył sobie 1500 zł za metr bieżący ławki czyli jedna ławka kosztowałaby nas 4500 zł – nie skorzystamy z tej oferty. W poniedziałek wraz z projektantem ławek spotkamy się z przewodniczącym Komisji Artystycznej naszej Archidiecezji w sprawie projektu ławek i jego zatwierdzenia. Najpierw będzie wykonany prototyp ławki, który będzie można obejrzeć i ewentualnie zaakceptować. Mamy kwotę 14550 zł, która powinna wystarczyć na wykonanie pierwszych siedmiu ławek.

Dzisiaj w naszym kościele po Mszy św. o godz. 12.30 w koncercie zorganizowanym przez Pana Sylwestra wystąpią: Małgorzata Trojanowska – sopran, Rafael Gabriel Przybyła – obój, Gabriela Karpiesiuk – wiolonczela oraz kwartet La Folia W programie muzyka Jana Sebastiana Bacha. Zapraszamy do udziału. Ofiary do puszek na sprawy organizacyjne związane z koncertem.

Dzisiaj w dolnym kościele o godz. 16.00 spotkanie przedpielgrzymkowe z Ks. Wojciechem.

Ks. Michał z małą grupą naszych parafian uczestniczy w trzydniowej pieszej pielgrzymce do Różanegostoku.

17 osób z grona oazy i ministrantów uczestniczy w wakacyjnych 15. dniowych rekolekcjach. Cieszymy się z tego bardzo.

W następną niedzielę ofiary na tacę na Kurię Metropolitalną Białostocką.

31 lipca 2017 r. kończy po 6 latach pracę w naszej parafii Ks. mgr lic. Adam Dawidowicz. Został przeniesiony do parafii NMP z Guadalupe w Białymstoku. Dziękujemy Ks. Adamowi za gorliwą pracę w naszej parafii, szczególnie za Msze św. dla dzieci, opiekę nad Oazą oraz nad Odnową w Duchu Świętym, za katechizację w naszej szkole, posługę wobec chorych i starszych, za posługę w konfesjonale, za opracowywanie naszych kalendarzy parafialnych. Życzymy owocnej pracy w nowej parafii.

Został mianowany do naszej parafii Ks. mgr lic. Marcin Wasilewski, wikariusz parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Białymstoku. Ks. Marcin rozpoczął 12 rok kapłaństwa, ma skończone studia doktoranckie, jest kapelanem rezerwy w stopniu kapitana Marynarki Wojennej. Rozpocznie u nas pracę od 25 sierpnia 2017 r. Przyjmiemy go z życzliwością.

Różańcowa papieska intencja ewangelizacyjna na lipiec 2017: Za ewangelizację: za naszych braci i siostry, którzy oddalili sie od wiary, aby dzięki naszej modlitwie odkryli obecność Pana bogatego w miłosierdzie oraz piękno życia chrześcijańskiego.

Uwaga: Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)

Podziel się na:
 • Digg
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blip
 • Blogger.com
 • co-robie
 • Dodaj do ulubionych
 • Drukuj
 • email
 • Gadu-Gadu Live
 • Grono.net
 • Twitter
 • Ulubione
 • Wykop
 • Śledzik