Ogłoszenia Duszpasterskie 20170528

Informacja pobrana z zmartwychwstania.pl – Ogłoszenia Duszpasterskie 20170528

Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)

Dzisiaj 7 niedziela wielkanocna, Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Trwa kurs przedmałżeński (zaplanowanych zostało pięć niedzielnych spotkań, zawsze po Mszy św. o godz. 18.00). Dzisiaj Pani mgr Bożena Tarasiewicz, Doradca Rodzinny i Mediator, wygłosi w dolnym kościele konferencję na temat: Naturalne planowanie rodziny. W następną niedzielę Pani mgr Małgorzata Piotrowska, instruktor uzależnień, będzie mówić na temat: Profilaktyka uzależnień.

Nabożeństwo Czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszym kościele codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy do udziału w kościele lub do odmawiania Litanii do Serca Pana Jezusa w gronie rodziny, jeżeli nie możemy być w świątyni.

Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, Dziewicy (29.05).

Święto Poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej (30.05). Modlimy sie za naszą Archidiecezję, za nowego Arcybiskupa Metropolitę Tadeusza Wojdę, za Biskupów, Kapłanów, Siostry zakonne i Wiernych świeckich.

Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny (31.05).

Wspomnienie św. Justyna, Męczennika (1.06).

Wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy, Męczenników (3.06).

W najbliższą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego i zakończenie liturgicznego okresu wielkanocnego. W sobotę (3.06) o godz. 18.00 Liturgiczna Wigilia Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy do udziału.

W najbliższą niedzielę (4.06) w archikatedrze o godz. 18.00 Msza św. kończąca w naszej Archidiecezji posługę Abp. Edwarda Ozorowskiego jako Metropolity Białostockiego.

Międzynarodowy Dzień Dziecka (1.06). Modlimy sie za dzieci. Zapraszamy dzieci do kościoła na godz. 18.00.

Dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne w pierwszy czwartek miesiąca.

Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w pierwszy piątek miesiąca podczas nabożeństwa czerwcowego. Spowiadamy w czasie Mszy św. porannych i od godz. 17.00.

Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP w pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7.30, następnie spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja w dolnym kościele wraz z katechezą. Zachęcamy do obchodzenia pierwszych pięciu sobót miesiąca zgodnie z objawieniami fatimskimi.

W najbliższą środę (31.05) zakończą sie w naszej parafii 33-dniowe ćwiczenia duchowne oparte na rozważaniu słowa Bożego oraz na nauczaniu św. Ludwika Marii Grignion de Monfort. W ćwiczeniach wzięło udział około 80 osób, które po Mszy św. o godz. 18.00 dokonają Aktu ofiarowania się Jezusowi przez Maryję. Bardzo dziękuję Ks. Michałowi Kalininowi za przewodniczenie temu dziełu oraz za wygłoszone konferencje, a także Panu Czesławowi Rudzińskiemu, inspiratorowi tych ćwiczeń za jego wielkie zaangażowanie. Zapraszamy serdecznie do udziału wszystkich chętnych w tej niezwykłej uroczystości.

Różańcowa papieska intencja ewangelizacyjna na czerwiec 2017: Za przywódców narodów, aby podjęli skuteczne działania w celu zakończenia handlu bronią, pociągającego za sobą wiele niewinnych ofiar.

Ks. Wojciech zaprasza wszystkich chętnych na wyjazd rowerowy Szlakiem Parku Narwiańskiego, tj.: Kruszewo (Zerwany Most), Śliwno (dwukrotna przeprawa przez Narew promem wodnym), zwiedzanie Waniewa (kościół parafialny), Konował (kościół parafialny, przy którym będzie ognisko). Niepełnoletni muszą posiadać pisemne pozwolenie rodziców. Zabieramy kamizelki odblaskowe, kiełbaski i coś do picia. Trasa liczy 60 km. Zapisy w zakrystii. Wyjazd w sobotę 3 czerwca 2017 r. spod naszego kościoła o godz. 9.00.

Ks. Wojciech przebywa na pielgrzymce autokarowej w Wilnie wraz z 41 osobami.

Dziękuję za ofiary złożone na tacę na naszą plebanię w ubiegła niedzielę za ofiary na leki dla dzieci z Hospicjum.

Wyjazd dzieci I-komunijnych do Sokółki sprzed naszego kościoła w sobotę (3.06) o godz. 9.00. Zapraszamy dzieci i rodziców.

Ognisko dzieci I-komunijnych w niedzielę (4.06) o godz. 15.00 przy kościele. Zapraszamy dzieci i rodziców.

Uwaga: Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)

Podziel się na:
 • Digg
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blip
 • Blogger.com
 • co-robie
 • Dodaj do ulubionych
 • Drukuj
 • email
 • Gadu-Gadu Live
 • Grono.net
 • Twitter
 • Ulubione
 • Wykop
 • Śledzik